fbpx

Брудна витяжка? Проблему вирішено: зробіть її знову схожою на нову за допомогою цього простого засобу

Брудна витяжка? Проблему вирішено: зробіть її знову схожою на нову за допомогою цього простого засобу

Братися за чищення кухонної витяжки – заняття непросте і приємне. На щастя, є кілька схвалених нашими бабусями ефективних способів спростити це завдання. Тож стійкий жир і пил зникнуть миттєво. Ось як змусити вашу витяжку сяяти за допомогою домашніх хитрощів.

Як почистити витяжку?

Рідина для миття посуду ідеально підходить для видалення стійкого бруду та жиру з кухонної витяжки. Для її очищення вам знадобиться велика миска, в яку ви наливаєте пів склянки рідини для миття посуду і гарячої води. Потім розчин ретельно перемішати до утворення піни. Використовуйте губку, щоб ретельно очистити весь капюшон. Потім промийте губку, щоб знову протерти капюшон. Нарешті, висушіть поверхню паперовими рушниками або сухим кухонним рушником.

Оцтова вода для боротьби з жиром з витяжки

Оцтова вода – старий спосіб видалення жиру з витяжки, до того ж дуже ефективний. Для цього вам знадобиться оцет, пульверизатор і тепла вода.

Спочатку змішайте рівні частини води та оцту та залийте все в пульверизатор. Обережно розподіліть цей розчин по решітці, а також по решті пристрою. Дайте суміші настоятися 15 хвилин. Після закінчення цього часу загостреною частиною губки обережно видаліть будь-який стійкий бруд, потім протріть вологою тканиною та висушіть витяжку паперовими рушниками або сухою тканиною.

Оливкова олія для чистої витяжки

Виявляється, оливкова олія може мати багато застосувань на кухні, особливо для чищення кухонної витяжки. Спочатку губкою нанесіть невелику кількість олії на всю поверхню витяжки. Потім накрийте серветкою з мікрофібри, змоченою в теплій воді. Через кілька хвилин потріть все губкою і витріть насухо.

Таблетка для посудомийної машини для витяжки як нова

Щоб уникнути накопичення жиру та бруду в витяжці, очистіть її сумішшю гарячої води та таблеток для миття посуду, які ви розтопите. Почніть з обприскування ділянок, які потрібно очистити. Дайте розчину постояти від 30 хвилин до 1 години, залежно від кількості забруднень. Потім використовуйте вологу тканину, щоб легко видалити жир.

Харчова сода для очищеної витяжки

Харчова сода — наш найкращий союзник у багатьох домашніх справах. Має сильні очисні властивості, оскільки є їдкою речовиною. Спочатку доведіть воду до кипіння в середній каструлі, потім додайте дві столові ложки харчової соди. Через кілька хвилин суміш почне пінитися, це означає, що вона готова до використання.

Змоченою в цій піні губкою ретельно очистіть всю поверхню витяжки і вентиляційну решітку. Якщо вхід занадто вузький, почистіть ці важкодоступні місця зубною щіткою. Нарешті висушіть весь капот і гриль паперовими рушниками або тканиною з мікрофібри.

Сіль і вапняк для нікелевої витяжки

Для ефективного чищення витяжки використовуйте розчин із солі та вапняку, змішавши інгредієнти з гарячою водою. Нанесіть суміш на капюшон за допомогою м’якої тканини, потім змийте та відполіруйте для бездоганного результату.

Лимон для чищення капота

Щоб очистити кухонну витяжку, закип’ятіть воду з лимоном або лимонним соком. Увімкніть витяжку, щоб всмоктувати пару протягом 15 хвилин. Після цього протріть м’якою ганчіркою, промийте і відполіруйте.

Як почистити фільтри витяжки?

Щоб очистити засмічені жиром фільтри кухонної витяжки, спочатку потрібно вийняти їх за допомогою фіксатора, розташованого спереду або збоку залежно від моделі. Приготуйте миючу ванну в раковині або ванні, а потім занурте в неї фільтри.

Ви можете замочити їх у розчині окропу, харчової соди та мильного засобу на 30 хвилин або скористатися сумішшю окропу та чорної мильної стружки. Коли фільтри спіняться, почистіть їх м’якою щіткою, промийте чистою водою та дайте висохнути. Після очищення фільтри будуть готові до повторного використання.

Як очистити стінки витяжки?

Для остаточного догляду за витяжкою очистіть зовнішні стінки. Змочіть м’яку тканину спиртом і обережно очистіть весь пристрій, щоб повернути їй блиск. Якщо ваша кухонна витяжка – це традиційна кухонна витяжка з димоходом, покритим штукатуркою або настінним покриттям, скористайтеся маленькою щіткою пилососа, щоб видалити пил, а потім протріть вологою ганчіркою з невеликою кількістю м’якого миючого засобу.

Як часто потрібно чистити витяжку?

Щоб підтримувати кухонну витяжку в хорошому стані, рекомендується чистити її кожні два місяці при нормальному використанні. Однак, якщо ви використовуєте її часто, потрібно буде частіше чистити, щоб запобігти накопиченню жиру.

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page