fbpx
Духовна скарбничка
Чого не варто робити під час Святої Літургії? – розповів священник

Церква – це небо на землі, де Господь Бог перебуває і живе. Усвідомлюючи цю дійсність, християнин, наближаючись до Божого Храму – церкви, вже внутрішньо повинен підготуватися до належної спокійної поведінки.

Цей внутрішній стан виявляється також через зовнішні знаки, символи, які притаманні як духовній, так людській природі.

  • Спізнюватись

Пам’ятаймо, що Бог чекає, щоб наповнити нас своєю любов’ю, дати своє прощення і обійняти, хоче сказати те, що нам потрібно почути для нашого ж блага. Бог підготував для нас особливе місце за своїм столом. Не змушуймо Його чекати.

  • Приходити невідповідно вдягнутим

Хоч таке твердження викликає сьогодні дискусію, але є певна культура одягу. Ми по-іншому одягаємось, коли йдемо до театру, на ринок, на роботу або на пляж. До храму ми йдемо на зустріч із своїм Творцем і Богом. Навряд чи варто йти на Літургію у пляжному одязі, правда ж?

  • Жувати гумку

Під час Служби Божої у храмі не можна споживати їжі, окрім води. І жувальних гумок не варто вживати теж.

  • Закладати ногу на ногу

Постава тіла під час молитви має промовляти про нашу покору, пошану і відданість.

  • Приймати Євхаристію без Сповіді в стані важкого гріха

У такій ситуації варто прийти до храму раніше і висповідатися перед початком Літургії. Також слід дотримуватися Євхаристійного посту (не їсти і не пити за годину до Причастя; сюди не входить вода).

  • Розмовляти

На Літургії ми розмовляємо з Богом. Інші розмови лише відволікають нас.

  • Не вимикати телефон

Не лише нас самих, але й усіх навколо відволіче сигнал телефонного дзвінка. Варто взяти за звичку завжди перед Службою вимикати телефон.

  • Йти з храму передчасно

Не варто втрачати завершального благословення, під час якого священник, в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа посилає нас у світ, щоб ми були свідками Бога. Виходьмо із церкви з бажанням нести Його Царство любові у світ.

Фото ілюстративне з вільних джерел.

facebook