fbpx

Чи можна хрестити дитину в піст перед Великоднем: особливі правила

Таїнство Хрещення – перше і найважливіше Таїнство, коли людина входить до Церкви і стає православним християнином. Напевно тому навколо цього священнодійства найчастіше з’являються страхи, хвилювання і навіть забобони.

Що можна і не можна, коли краще хрестити дитину, як вибрати хресних – ці та інші питання виникають у батьків в процесі підготовки, адже всі хочуть, щоб все пройшло правильно і за законами церкви. Ну а головним питанням напередодні Великодня є питання «Чи можна хрестити дитину в піст?» Джерело

Те, що під час Великого посту не можна хрестити дітей – велика омана. Насправді Таїнство Хрещення відбувається в будь-який час року, коли є бажання і можливість у батьків.

Напевно більшість проводить аналогію з вінчанням – в Великий піст правда не можна вінчатися. Так як цей час утримання і духовного розвитку. Святкувати весілля з музикою, пишним столом і гуляннями в піст до ранку вважається гріхом.

Хрещення ж не має нічого спільного з гулянням і застіллям, хоча багато хто помилково так вважають. Хрещення означає народження нового благодатного життя в Бозі, і це головне його призначення.

Коли краще хрестити дітей?

Хрещення – давня традиція, яка йде з перших століть християнства. І колись піст був навіть часом підготовки до хрещення, а хрестили людей саме по великих святах, так як це було зручно. Сьогодні ж можна домовитися зі священиком і хрещеними і прийти хрестити дитину в будь-який час, в тому числі в Великий піст.

Зазвичай дітей хрестять після сорокового дня від народження. Хрестити дитину в дитинстві або в більш усвідомленому віці – вибирати батькам. Немає гріха в тому, щоб хрестити пізніше. Але святі отці нагадували нам, що чим раніше хрестити дитину – тим краще.

Через таїнство Хрещення людині відкриваються врата Церкви та інші таїнства. Дитину потрібно хрестити раніше, щоб вона став повноправним членом Церкви і міг брати участь в її житті, причащатися і долучатися до релігії.

На питання чи потрібно хрестити дитину або чекати, поки він сам вибере релігію, Церква однозначно відповідає, що потрібно хрестити. Хрещення – це основа віри, і ми повинні про це сміливо говорити.

Хрещення – доказ того, що ти християнин. Дитина народжується з волі Бога і батьків, він не вибирає сам, народжуватися йому чи ні. Хрещення – це теж народження, тільки духовне. Якщо ми розуміємо біологічну турботу: що дитину потрібно погодувати і одягнути, то також можемо подбати духовно і хрестити по своїй волі.

Не охрестив дитину, ми позбавляємо його церковної спільноти. До того ж, в євангельських історіях диво часто відбувалося по вірі інших людей, а не за власним вибором. Клопотання одних людей діяло на благо для інших. Хрещення немовлят також є давньою практикою, що несе благо. Щоб хрестити дитину, чекати поки пройде піст теж не обов’язково.

Як підготуватися до хрещення в піст?

Сам обряд Хрещення ніяк не відрізняється, відбувається він в пост чи ні, а ось правила для святкування все-таки є. У будь-якому випадку головна умова – щоб батьки і хресні батьки самі були православними християнами і змогли навчити християнства дитини.

Перш ніж хрестити, потрібно позбутися від помилкових уявленнях про християнство, добре буде ходити до церкви, проводити бесіди, вивчати молитви і Закон Божий.

Адже своїм прикладом батьки вчать дітей бути віруючими і благочестивими людьми. Все необхідне для обряду хрещення можна придбати в розділі одяг для хрестин.

Поради для хрещення дитини в піст

Якщо виходить так, що вам потрібно хрестити дитину в піст, ось кілька порад, які допоможуть підготуватися:

Відсвяткуйте хрещення дитини у вузькому колі найближчих. Пам’ятайте, що піст – не час гучного застілля.

Можна відсвяткувати і в ресторані, попросивши приготувати пісне меню. Священик також може дозволити випити червоного вина.

Може бути так, що в церкві не хочуть хрестити в піст, тому що переживають з приводу застілля і гучного святкування. Тоді поясніть священнику, що ви знаєте закони церкви, дотримуєтеся посту і відмовитеся від великого застілля і алкоголю.

Буває, що священники не беруться хрестити дитину в піст, просто тому, що дуже зайняті богослужінням в ці дні. Тому якщо ви хочете зробити таїнство Хрещення в церкві, в яку ходите постійно, краще перенести дату.

Якщо ж ваша дитина хворіє, і ви дуже хочете хрестити його прямо зараз, можна завжди поговорити про це зі священником, і він не відмовить в хрещенні.

Фото ілюстративне – riara.com.ua

You cannot copy content of this page