fbpx
Духовна скарбничка
Чи можна під час епідемії сповідатись без контакту, наприклад за допомогою телефону, скайпу тощо?

Чи можна під час епідемії сповідатись без контакту, наприклад за допомогою телефону, скайпу тощо?

Наразі такої можливості в Церкві немає. Будь-які зміни під час надзвичайних ситуацій можливі за вказівками самого Папи Римського. Джерело

Які тут є перешкоди – з теологічного чи технічного боку? Виглядає, що теологічно можна було б виправдати сповідь на відстані, щоби використовувати аудіовізуальні засоби передачі інформації в особливих ситуаціях.

До сьогодні застереженням було переконання, що сповідь – це зустріч людей, тому необхідна фізична і духовна присутність.

Але хіба зустріч за посередництвом, до прикладу, скайпу, не є зустріччю? Я думаю, що є. Однак іншою перешкодою є можливе порушення таємниці сповіді, небезпека маніпуляції сторонніми особами, підслуховування, запис розмови тощо.

Отже, що мені робити, якщо я не можу піти до сповіді з незалежних від мене причин або у нашому випадку хочу дотримуватися карантину?

У цьому випадку ми маємо справу з надзвичайною ситуацією. І тут Боже милосердя, як і Церква, йдуть нам назустріч. Зараз достатньо зробити іспит совісті і збудити досконалий жаль, не під впливом страху, але з любові до Бога. Коли ж надзвичайна ситуація припиниться, тоді слід піти на сповідь і визнати свої гріхи.

Тому якщо зараз не можемо піти до сповіді, то не варто піддаватися паніці, а в молитві визнати свої гріхи і просити Бога про прощення.

Фото ілюстративне – zaxid.net

You cannot copy content of this page