fbpx

Діти не заслуговують від своїх батьків почути жодної з цих семи фраз: не варто недооцінювати силу слова! Вони можуть змінити або зламати все життя людини. Але коли мова йде про дитину, ці слова можуть вплинути і мати важкі наслідки

Діти не заслуговують від своїх батьків почути жодної з цих семи фраз: не варто недооцінювати силу слова! Вони можуть змінити або зламати все життя людини. Але коли мова йде про дитину, ці слова можуть вплинути і мати важкі наслідки

Оскільки позитивне батьківство розвивається все більше і більше, важливо розуміти, як не образити свою дитину словами. У цій статті ви знайдете поради щодо того, як говорити зі своєю дитиною позитивно й конструктивно, а також як заохочувати її рости й розвивати впевненість у собі.

Який список слів, які ранять дітей?

Наші діти ще малі і перш за все потребують почуття захисту та любові. І ми як батьки підготуємо їх до дорослого життя з усім необхідним багажем, щоб зробити їх “супергероями”. Образливі слова вплинуть на їхній психологічний розвиток, а також на їхню впевненість у собі. Усі ми пам’ятаємо сувору критику, яка ранила нас, коли ми були маленькими.

1. “Ти неслухняний / неслухняна”

Це речення, сказане під впливом гніву або втоми батьків, є найбільш деструктивним. Пізніше дитина може повірити, що її поводження погане, і це робить її поганою людиною.

2. “Ти ніколи нічого не розумієш”

Така поведінка може зруйнувати впевненість вашої дитини в собі.

3. “Не плач даремно”.

Для вас це нешкідливо, але не для вашої дитини. Вона створює власні емоції, і плач є однією з них. Проливши кілька сліз, дитина зможе звільнитися від стресу дня та свого розчарування.

4. “Я бажаю тобі потім мати таку дитину, як ти”

У свідомості вашого малюка це явно означає, що ви проходите через важкі випробування, щоб мати її як дитину. “Сподіваюся, тоді ти будеш стрaждати так само, як і я”, – так інтерпретує ваша дитина.

5. “Твій брат/сестра кращі за тебе!”

Це речення викличе ревнощі між братами та сестрами. Ваша дитина образиться і подумає, що ви віддаєте перевагу її брату чи сестрі, ніж їй.

6. “Чому ти ніколи нічого не досягаєш?”

Наші діти вчаться на кожному досвіді. Заохочуйте їх перевершити себе. Цей вислів, навпаки, справить на неї протилежний ефект.

7. “Замовкни!”

Чи цінуєте ви, коли вас просять замовкнути? Це “мовчи” сильніше ляпаса! Ваша дитина має висловлюватись так, як вважає за потрібне. Якщо ви вважаєте, що ваша дитина ні в якому разі не повинна говорити, просто поясніть їй причини заздалегідь.

Слова ранять більше, ніж ляпаси: як бути з образливими словами у вихованні дітей?

Чи робить ваш малюк колись добрі та мудрі вчинки, які заслуговують компліментів від вас? Як щодо того, щоб допомогти їй стати найкращою версією себе.

Як застосовувати позитивне виховання та уникати образливих слів?

Ми пропонуємо вам ідеї доброзичливого спілкування та правильної мови для дітей:

1. “Ти можеш собою пишатися!”

Ця фраза привертає увагу до вашої дитини. З часом вона зрозуміє, що повинна пишатися собою. Це дозволить їй розвинути самооцінку.

2. “Я люблю тебе”

Ці прості три слова… Але це так приємно чути. Скажіть своїй дитині, як ви її любите! Повторюйте це якомога частіше!

3. “Дякую”.

Навчіть свою дитину вдячності. Сказати подяку не коштує нічого, але це багато.

4. “Ти можеш це зробити”

Заохочуйте дитину, підштовхуйте її йти далі. Висловити їй свою довіру означає дати їй впевненість у завтрашньому дні.

Як сказати “ні” своїй дитині, не образивши її словами?

Важливо встановити обмеження, які наші діти не повинні перевищувати, але ми також можемо спробувати спілкуватися в позитивному ключі та побачити, що вона може зробити замість цього. Але перш за все, добре знати, які її бажання та потреби. У той час ви можете встановити правила.

Сказавши дитині “ні”, ви також повинні пояснити їй причину свого рішення і знайти інше рішення, яке допоможе їй прийняти вашу відмову. Хваліть її, коли вона позитивно реагує на вашу відмову заохотити її продовжувати таку поведінку.

Але чому людина може бути образливою?

Слова можуть ранити, образити і навіть зруйнувати впевненість і самооцінку дитини. Важливо розуміти, чому людину можна образити і як не образити дитину словами.

Дуже часто люди, які нам подобаються, є тими, з ким ми щирі. Усі переконані, що наші близькі повинні приймати нас такими, якими ми є.

1. Ви хочете для них найкращого. Не можна дозволити їм вас розчарувати

Ваші амбіції дорівнюють любові до дочки чи сина. Вважаючи, що ви знаєте свою дитину краще, ніж будь-хто інший, ви вважаєте, що ви в найкращому становищі, щоб знати, що для неї добре.

У присутності дитини ви не обов’язково знаєте, що для неї справді добре, просто тому, що вона може не поділяти тих самих емоцій і пріоритетів, що й ви.

2. Вони дзеркало нашого минулого

Коли ми знаходимо в нашій дитині свої недоліки, поведінку, яка нагадує нам ту, яку ми мали в дитинстві, ми можемо таким чином злитися на неї, тому що це може відображати наші комплекси минулого, які ми пригнічуємо, незважаючи на самі себе.

Але замість того, щоб хотіти змінити особистість вашої дитини, скористайтеся можливістю пізнати себе краще і помиритися зі своїм минулим.

А коли позитивне виховання не діє на нашу дитину?

Позитивне батьківство може бути дуже ефективним інструментом, який допомагає дітям рости та розвиватися, але іноді воно також може бути невдалим у довгостроковій перспективі.

Мало хто з психологів буде проти позитивного батьківства. Але що ми насправді знаємо про переваги цього способу навчання? Чи збираємося ми зробити з наших дітей професіоналів розслабленості, дітей-королів і злих дітей?

Чому доброзичливе батьківство може бути помилкою?

За словами експертів з догляду за дітьми з проблемами поведінки, ризик постійного бажання уникнути негативних емоцій для вашої дитини був би помилкою. Дитина повинна стикатися з труднощами, щоб розвиватися і мати впевненість у собі;

З іншого боку, якщо ви коли-небудь стикалися з авторами, які виступають за позитивну освіту, ви могли б майже подумати, що їхні діти вже дорослі, і це межує з враженням, що вони забувають життя молодих батьків, виснажених повсякденністю.

Ми намагаємося якось спокійно і з повагою підносити речі нашим дітям, але це не означає, що остаточне рішення буде за ними. Якщо він не погоджується, наш малюк може це висловити, і це може швидко призвести до суперечки. Так воно і є, і не тому ви поганий батько.

Вас також не просять стати ідеальними батьками, завжди доступними, терплячими, відкритими до будь-яких дискусій. Ми, батьки, люди! Не забувай це.

Знайте, що якби ваші діти мали ідеальних батьків, це було б для них дуже розчаровано, і вони відчували б себе так далеко від цього батьківського ідеалу! Зламати, злитися і показати, що ми теж інколи не знаємо, може заспокоїти наших малюків: “Насправді, це нормально, таке трапляється з усіма, навіть з моєю мамою!”

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page