fbpx

«Добро перемагає зло не тільки у казках, але й у реальному житті», – ієромонах Лука Михайлович

Коли придивимося до будь-якої життєвої ситуації, в якій ми коли-небудь опинялися, то побачимо, що остаточно у фіналі Бог все скеровує до добра. Добро перемагає не тільки у казках. Воно перемагає в реальному житті.

У цьому запевняє ієромонах Лука Михайлович, студит, який щоденно з 14:00 до 15:00 провадить коліноприклонну молитву за перемогу українського війська у прямому ефірі «Живого телебачення».

Під час молитви в середу, 9 березня, отець Лука зауважив, що в Акафісті до архистратига Михаїла можна спостерегти, як текст цієї молитви, багата поезія, що описує Божого архистратига, завжди іде у дуже складній напрузі відносно сил зла. Разом з тим, архистратиг Михаїл зображений в Акафісті як той, хто завжди перемагає, хто завжди є на стороні добра.

Коли ж придивитися уважно до життя людини, то і тут можна спостерегти подібну динаміку між добром зі злом.

«Якщо ми навіть не надто прискіпливо поглянемо на життєві ситуації, в яких часто перебуваємо, то бачимо, що ходимо по дуже тонкій грані – двохдійсності добра і зла Зло, яке нас оточує, яке так часто домінує в світі, може схиляти нас до думки, що воно є партнером добра. Ба більше, думаємо, що добро програє, що добрі люди, наміри є геть внизу. Зло так інколи розправляє свої крила, що нам здається, що для добра немає місця», – каже священник.

«Але все ж у кожній життєвій ситуації, в якій ми коли-небудь опинялися, бачимо, що остаточно у фіналі Бог все скеровує до добра. Добро перемагає не тільки у казках. Воно перемагає реально у житті, – запевняє о. Лука і наголошує: – Для того, щоб добро остаточно перемогло у цій війні, твій вклад, твоє бажання бути на стороні добра є надзвичайно важливим».

Ієромонах Лука Михайлович вважає, що пересічна людина, зокрема кожний віруючий, може допомогти український воїнам, які зараз стоять на стороні добра. Він розповів, як це зробити.

«Подолай маленьке зло у собі, маленьке лінивство, гордість, заздрість, маленьку нечулість до ближнього. Тоді твоє мале добро, яке в тобі, віднайде місце перемоги, влиється у це велике, вселенське і всеукраїнське добро. Ти означаєш дуже багато. Твоя боротьба і перемога над собою є дуже великою і значимою», – сказав священник.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page