fbpx
Духовна скарбничка
І молитва віри зцілить недужого: що несе Таїнство Єлеопомазання (Соборування) щирому вірянину? Чи обов’язково соборуватися християнину? Відповідь священника. 

Єлеопомазання, або як воно ще називається Соборування, – це церковне Таїнство, в якому при помазанні тіла спеціально освяченим маслом (єлеєм) призивається на людину благодать Божа, що зціляє немочі душевні і тілесні.

Встановлення Таїнства відноситься до апостольських часів. У посланні апостола Якова говориться:

«Чи хворіє хто з вас, нехай покличе пресвітерів Церкви, і нехай помоляться над ним, помазавши його єлеєм в ім’я Господнє. І молитва віри зцілить недужого, і Господь його підійме, і якщо він гріхи вчинив, простяться йому» (Як. 5, 14-15)

Крім тілесного зцілення, в Таїнстві проситься і відпущення гріхів – бо більшість хвороб є наслідком гріха, тоді як сам гріх – хвороба духовна.

За поясненням вчителів Церкви, при Єлеопомазанні відпускаються гріхи забуті (але не свідомо приховані на сповіді!), наприклад – через свою малозначимість для людини. Однак сукупність цих гріхів може важким тягарем лягти на душу і стати причиною не тільки розладу духовного здоров’я, але й, як наслідок, захворювань тілесних.

Іоанн Мисів, настоятель храму в Храм св.Апостола Іоанна Богослова, м. Бровари.

Джерело

Фото – з відкритих джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page