fbpx
Духовна скарбничка
Коли потрібно обов’язково надівати хрестик дитині? Чи потрібно немовлятам носити хрестик постійно?

Натільний хрестик – символ християнської віри, перший, з яким ми знайомимося ще в дитячому віці під час Хрещення.

Для віруючої людини хрестик – постійний супутник протягом усього його життя. Дитина під час таїнства Хрещення, в момент свого духовного народження приймає віру і назавжди стає християнином, хоча ще не розуміє значення хреста і не може сприймати його як святиню.

Чи охороняє хрестик дитину від напастей?

Роблячи вибір носити дитині хрестик весь час чи ні, батькам важливо розуміти, що хрестик не амулет, який охороняє його від усього поганого. Амулети і талісмани не мають нічого спільного з християнською вірою.

Господь береже дитину завжди, незалежно від того, надітий на нього хрестик чи ні. Ставлення батьків до хрестика як до оберегу неправильне, воно породжує страхи і тривоги.

Якщо раптом дитина втратить або поламає хрестик, що часто трапляється, батьки розцінюють це як поганий знак, прикмету або чекають покарання. Це язичницький підхід. Бог не гнівається на дітей і не посилає покарань.

Якщо хрестик загубився, в церкві прийнято просто купити новий і освятити його. Якщо ви надто хвилюєтеся, що дитина втратить хрестик, граючи в школі або на вулиці, тоді не потрібно, щоб вона носила його постійно.

Щоб Господь завжди оберігав і захищав дитину, просто моліться за неї і робіть добрі справи. Але не потрібно вкладати все значення віри і духовного захисту в один тільки хрестик.

Коли потрібно обов’язково надівати хрестик дитині? Чи потрібно немовлятам носити хрестик постійно?

Дітям обов’язково потрібно надівати хрестик, коли ви йдете з ними до церкви. Кожен день носити немовлятам хрестик необов’язково, його можна повісити біля ліжечка або в молитовному куточку.

Якщо ж ви хочете, щоб ваш малюк носив його постійно, важливо правильно обрати хрестик для дитини.

Менш алергенними вважаються хрестики з золота та срібла. Краї хрестика повинні бути закругленими, щоб дитина не поранилася.

А також замість ланцюжка краще обрати шнурок з гладкою застібкою. Довжина шнурка не має давати можливості дитині взяти хрестик в рот.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

facebook