fbpx

Коли розпочинається великий піст 2023: основні правила його дотримання

Вже 27 лютого розпочинається один з найважливіших та найсуворіших постів, якого дотримуються віряни як православної, так і греко-католицької церкви.

Протягом Великого посту християни мають не лише обмежувати себе у певній їжі, а й молитися та роздумувати про Ісуса Христа, яку він зробив задля порятунку всього людства.

Великий піст завжди триває сім тижнів й закінчується напередодні Великодня. Період посту – це чудова можливість переосмислити справжні цінності свого життя й побудувати міцні стосунки із Богом.

Дата Великого посту є змінною й залежить від дати Великодня. У православних та греко-католицьких церквах Великий піст у 2023 році розпочнеться 27 лютого й завершиться 15 квітня напередодні Великодня.

Піст триває 48 днів:

– Перший понеділок називається Чистим понеділком, а увесь перший тиждень – Чистою седмицею.

– Другий тиждень називається Другою седмицею.

– Третій і четвертий тиждень посту називаються Хрестопоклонними.

– П’ятий тиждень називається Похвальною седмицею.

– Шостий тиждень називається Вербною неділею.

– Субота у Вербну неділю називається Лазаревою.

Піст – це не лише дотримання обмежень в їжі. У ці дні християни мають проводити багато часу у молитвах, роздумах про своє життя. Треба покаятися у своїх гріхах й пробачити ближніх.

Також кожна людина може самостійно визначити, що шкодить її серцю та її особистості й відмовитися від цього під час посту. Наприклад, це може бути відмова від надмірного споживання інформації чи взагалі відмова від використання соціальних мереж.

Під час Великого посту теж не можна влаштовувати вечірки чи шумні гуляння, вживати лайливі та образливі слова та проводити весілля.

Щодо їжі, то під час посту заборонено вживати продукти тваринного походження: яловичину, рибу і морепродукти (окрім Вербної неділі), молоко і молочні продукти.

Також не можна вживати алкоголь та їжу з додаванням олії (окрім вівторка та четверга).

У понеділок, середу і п’ятницю не можна їсти термічно оброблені продукти – дозволяються тільки сирі овочі й фрукти, горіхи й хліб (сухоїдіння).

А в перший і останній тижні можна їсти тільки необроблену їжу.

Не дотримуватися Великого посту можуть діти, жінки при надії та годуючі матері, ті, хто мають з важкі й хронічні захворювання та літні люди зі слабким здоров’ям.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page