fbpx

Кому моляться віряни 5 листопада: прикмети, що можна робити в цей день

5 листопада вшановують пам’ять апостола Якова.Щодо апостола Якова у Мережі багато плутанини, і це не дивно, бо ім’я Яків було дуже популярним за часи Христа. Тільки у найближчому колі Христа (серед 12 апостолів) було два Якова – Заведеїв “старший” та Яків Алфеєв “молодший”. Щоб уникнути плутанини, у дужках пояснюють який саме.

Але 5 листопада згадується апостол Яків Заведеїв, “старший” або “Яків, брат Господній”.

Апостол Яків був сином Йосипа Обручника від першого шлюбу, чоловіка Діви Марії та земного батька Христа. Саме і тому апостола Якова Заведеєва ще називають “апостол Яків, брат Господній”.

Яків Заведеїв був одним з трьох найближчих учнів Христа. Він присутній на горі Фавор під час Преображення Господнього, він був у Гетсиманському саду.

Яків та його брат Іоанн були простими рибалками. Христос призвав їх до Себе ще на початку свого служіння, разом з апостолами Андрієм та Петром.

Апостол Яків Заведеїв та його брат Іоанн набули таку духовну міць, що Ісус Христос називав їх “синами грому”.

І тому апостол Яків дійшов у найвіддаленіші куточки Римської імперії – Іспанію. Сила його проповіді була настільки велика, що і сьогодні існує багато міст під назвою “Сант’яго” (на честь святого апостола Якова).

Зараз повна назва міста, де перебувають мощі святого Апостола Якова, брата Господнього, – Сант’яго-де-Компостела. Католики вважають Сант’яго-де-Компостела третім містом у світі, після Єрусалиму та Риму.

Собор католики будували декілька століть, він має статус пам’ятки міжнародного рівня.

Цікаво, що собор Якова має найбільше у світі кадило (назва його – Вotafumiero), вагою 80 кг. Аби зрушити кадило з місця, потрібна сила вісьмох чоловіків!

І кожної неділі на богослужінні у соборі святого Якова у Сант’яго-де-Компостела рахують, скільки паломників прийшло Шляхом святого Якова, або Шляхом Каміно-де-Сант’яго та вітають кожного пілігрима. Щороку цим шляхом проходять 200 тисяч пілігримів з усього світу!

У наші дні Шлях набув особливої популярності завдяки книзі Пауло Коельо “Щоденник мага”.

Щоб отримати статус пілігрима – Компостела, паломник має пройти 100 км, або проїхати велосипедом – 200 км.

Пілігрими, які вирішують пройти Шлях святого Якова, отримують паспорт Пілігрима та мають нашивки у вигляді жовтого морського гребінця – символу Шляху.

І той, хто пройде Шляхом святого Якова та вклониться мощам Апостола Якова, отримає найголовніше – розуміння, хто він є, та зрозуміє сенс свого життя.

Що не можна робити у цей день

Наші предки вважали 5 листопада нещасливим днем. Саме тому намагалися не займатися чужими проблемами, а присвятити весь час собі. Не варто тримати зла на близьких людей. В цей день потрібно пробачити проступки інших та самому покаятися у гріхах. Не плануйте нічого 5 листопада – бо не отримаєте результату.

Поганим знаком у наших предків вважалося ручатися за інших 5 листопада. Якщо хлопець не міг розрахуватися зі своїми боргами, казали, що наступного року він буде холостим. А коли дівчина знаходила в цей день зігнуту чи зламану монету, це означало, що її зрадить коханий.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет, пов’язаних з цим днем:

  • 5 листопада пішов град чи дрібна снігова крихта – 25 листопада чекай на справжню зиму;
  • якщо випало багато снігу, який не тане – буде тепла зима і високий урожай;
  • цілий день іде дощ – на врожай;
  • якщо нарубаєш багато дров – будинок буде затишним;
  • чим більше з’їси меду, тим більше збереш його наступного року.

Також у наших предків цього дня існували цікаві традиції. Наприклад, 5 листопада господарі обов’язково виходили в поле, оглядали його та кидали птахам кусочки хліба. Так залучали удачу.

Найцікавішою традицією предків були так звані “бджолині ігри або хороводи”. Потрібно було з’їсти багато меду і дзижчати під час поїдання, як бджоли. Традиційно на стіл ставили різноманітні наїдки з меду: медові пряники, медовуху.

В цей день намагалися думати про майбутній урожай. Вважалося, що думки 5 листопада стають матеріальними і можуть збутися.

Щоб отримати допомогу в будь-якій важкій ситуації, 5 листопада молилися святому Якову. До нього часто зверталися хворі та нужденні. Також в цей день люди справляли останні осінні проводи.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page