fbpx
Духовна скарбничка
Кожна жінка України має здійснити 3 святі справи до Покрови Пресвятої Богородиці. Розповімо вам, наші дорогі берегині, які саме. Заради сім’ї варто постаратися!

Кожна жінка-берегиня України має здійснити 3 святі справи до Покрови Пресвятої Богородиці.

Свято Покрови Богородиці щорічно відзначається 14 жовтня. Це не двонадесятий, але дуже значний і шанований усіма православними людьми день. У народі свято вважається сильним днем, адже Покрова Богородиці – це символ особливого заступництва Божої Матері.

Щоб у домі та з рідними все було благополучно, кожна жінка має здійснити 3 святі справи до Покрови Пресвятої Богородиці. Заради сім’ї варто постаратися!

Ще наші пращури помітили, якщо у цей день погода хороша, то і осінь буде хороша. Вони говорили: «До Покрови осінь, а після Покрови зима йде!» Тому й намагалися завершити до цього свята цілу низку справ.

Перше, що потрібно зробити, – це завершити роботи на городі та в саду. Потрібно підготувати свій будинок до зимового сезону. Покров день давно вважається днем ​​закінчення всіх польових і городніх робіт, тому до цього часу всі роботи на городі важливо закінчити.

Треба упорядкувати землю, прибрати сміття і падалицю, внести в грунт добрива і перекопати його. Теж потрібно підготувати до зимівлі чагарники та дерева, обрізати сухі гілки, обробити їх від шкідників. Ті рослини, які не переносять морози, потрібно викопати та прибрати у приміщення.

Варто завершити збирання фруктів та овочів. Наприклад, зібрати моркву, ріпу, журавлину та капусту. Також варто зібрати з дерев зимові сорти яблук.

До речі, після Покрови вже й по гриби не ходять, тож грибний сезон також варто завершити до свята.

Після закінчення всіх польових та городніх робіт важливо не забути і про садовий інвентар. Полагодь все зламане, очистіть і приберіть все на зберігання до весни.

До настання Покрови потрібно утеплити та відремонтувати будинок. На Русі говорили так: «Не утеплити хату до Покрови – не буде толкова хата!»

Важливо постаратися закінчити всі ремонтні роботи до холодів. Наприклад, перевірити та полагодити дах, утеплити стіни, змінити або законопатити вікна. Не варто забувати і про господарські споруди. Їх теж слід утеплити та відремонтувати до Покрови.

Друга важлива справа – це поминання покійних родичів. Субота перед Покровом Пресвятої Богородиці – це день, коли варто згадати родичів, що пішли у світ інший. І якщо день Покрови щорічно відзначається 14 жовтня, то поминальний день може змінюватись в залежності від того, коли за календарем субота перед Покровою.

2022 року покровська субота випадає на 8 жовтня. При цьому Покровська батьківська субота не входить до списку церковних днів поминання. Цього дня варто сходити до церкви на службу. Після повернення вдома можна накрити скромний поминальний обід чи вечерю.

Ну і третя важлива річ – розпочати підготовку власне до свята Покрови. Бажано провести вдома генеральне прибирання. Причому братися до нього краще заздалегідь. Наприклад, до Покровської батьківської суботи завершити необхідний ремонт, а також можна вимити вікна та випрати штори. Ну а перед самим святом Покрови потрібно зробити фінальне прибирання.

Важливо також за цей час розібрати шафи та викинути або віддати нужденним все зайве та непотрібне.

Переглянь весь посуд, викинь весь сколотий або розбитий, просуши постільну білизну, провітри ковдри та подушки.

Напередодні Покрови зроби вологе прибирання, зміни постільну білизна та рушники на свіжі. Прикрась будинок до свята. При цьому всі ці підготовчі роботи слід проводити у першій половині дня.

Вважається, що після цього з життя кожного в сім’ї підуть неприємності та прикрощі. Ну а якщо після завершення прибирання окропити поріг квартири або будинку святою водою і прочитати захисну молитву Господу, то так можна захистити свій будинок і всіх, хто живе в ньому від біди, горя та недуг на цілий рік.

Слід заздалегідь продумати і меню на свято Покрови. Традиційно на Покрову готують борщ, вареники, печуть млинці та різноманітну домашню випічку. Прикрашають стіл стравами зі свіжих овочів та фруктів і обов’язково ставлять покровський коровай.

Ну а в свято Покрова важливо сходити в храм і помолитися. Всі православні світу вірять, що якщо молитися Богородиці в цей день, то весь рік до наступного Покрова Богородиця оберігатиме тих. хто прийшов до неї зі щирою молитвою, накривши їх своїм покровом!

з Богом і вірою в Перемогу!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page