Кожна жінка-берегиня України має здійснити 3 святі справи до Покрови Пресвятої Богородиці.
Свято Покрови Богородиці щорічно відзначається 14 жовтня. Це не двонадесятий, але дуже значний і шанований усіма православними людьми день. У народі свято вважається сильним днем, адже Покрова Богородиці – це символ особливого заступництва Божої Матері.
Щоб у домі та з рідними все було благополучно, кожна жінка має здійснити 3 святі справи до Покрови Пресвятої Богородиці. Заради сім’ї варто постаратися!
Ще наші пращури помітили, якщо у цей день погода хороша, то і осінь буде хороша. Вони говорили: «До Покрови осінь, а після Покрови зима йде!» Тому й намагалися завершити до цього свята цілу низку справ.
Перше, що потрібно зробити, – це завершити роботи на городі та в саду. Потрібно підготувати свій будинок до зимового сезону. Покров день давно вважається днем закінчення всіх польових і городніх робіт, тому до цього часу всі роботи на городі важливо закінчити.
Треба упорядкувати землю, прибрати сміття і падалицю, внести в грунт добрива і перекопати його. Теж потрібно підготувати до зимівлі чагарники та дерева, обрізати сухі гілки, обробити їх від шкідників. Ті рослини, які не переносять морози, потрібно викопати та прибрати у приміщення.
Варто завершити збирання фруктів та овочів. Наприклад, зібрати моркву, ріпу, журавлину та капусту. Також варто зібрати з дерев зимові сорти яблук.
До речі, після Покрови вже й по гриби не ходять, тож грибний сезон також варто завершити до свята.
Після закінчення всіх польових та городніх робіт важливо не забути і про садовий інвентар. Полагодь все зламане, очистіть і приберіть все на зберігання до весни.
До настання Покрови потрібно утеплити та відремонтувати будинок. На Русі говорили так: «Не утеплити хату до Покрови – не буде толкова хата!»
Важливо постаратися закінчити всі ремонтні роботи до холодів. Наприклад, перевірити та полагодити дах, утеплити стіни, змінити або законопатити вікна. Не варто забувати і про господарські споруди. Їх теж слід утеплити та відремонтувати до Покрови.
Друга важлива справа – це поминання покійних родичів. Субота перед Покровом Пресвятої Богородиці – це день, коли варто згадати родичів, що пішли у світ інший. І якщо день Покрови щорічно відзначається 14 жовтня, то поминальний день може змінюватись в залежності від того, коли за календарем субота перед Покровою.
2022 року покровська субота випадає на 8 жовтня. При цьому Покровська батьківська субота не входить до списку церковних днів поминання. Цього дня варто сходити до церкви на службу. Після повернення вдома можна накрити скромний поминальний обід чи вечерю.
Ну і третя важлива річ – розпочати підготовку власне до свята Покрови. Бажано провести вдома генеральне прибирання. Причому братися до нього краще заздалегідь. Наприклад, до Покровської батьківської суботи завершити необхідний ремонт, а також можна вимити вікна та випрати штори. Ну а перед самим святом Покрови потрібно зробити фінальне прибирання.
Важливо також за цей час розібрати шафи та викинути або віддати нужденним все зайве та непотрібне.
Переглянь весь посуд, викинь весь сколотий або розбитий, просуши постільну білизну, провітри ковдри та подушки.
Напередодні Покрови зроби вологе прибирання, зміни постільну білизна та рушники на свіжі. Прикрась будинок до свята. При цьому всі ці підготовчі роботи слід проводити у першій половині дня.
Вважається, що після цього з життя кожного в сім’ї підуть неприємності та прикрощі. Ну а якщо після завершення прибирання окропити поріг квартири або будинку святою водою і прочитати захисну молитву Господу, то так можна захистити свій будинок і всіх, хто живе в ньому від біди, горя та недуг на цілий рік.
Слід заздалегідь продумати і меню на свято Покрови. Традиційно на Покрову готують борщ, вареники, печуть млинці та різноманітну домашню випічку. Прикрашають стіл стравами зі свіжих овочів та фруктів і обов’язково ставлять покровський коровай.
Ну а в свято Покрова важливо сходити в храм і помолитися. Всі православні світу вірять, що якщо молитися Богородиці в цей день, то весь рік до наступного Покрова Богородиця оберігатиме тих. хто прийшов до неї зі щирою молитвою, накривши їх своїм покровом!
з Богом і вірою в Перемогу!
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.
Недавні записи
- Ми купили свекру теплу сорочку і три пари шкарпеток, для мами торт і парфуми і поїхали. Та в селі нас чекав сюрприз у вигляді Орисі і дітей. Виявляється, Орися, як повноправна невістка, розгулювала по подвір’ї з телефоном і знімала, як вона казала, “контент”. Ми привіталися і я пішла до свекрухи. Ви собі не уявляєте, яким поглядом вона на мене зиркнула, а потім сказала: “Іноді люди розходяться на деякий час, а потім знову сходяться”. І це вона сказала жінці, яка стоїть перед нею з величезним пузом
- Ввечері я вийшла у двір, а там морозище під п’ятнадцять градусів. Налякалася я і пішла в котельню, ще дров підкинути, в чоловіка нічна зміна, діти вже лягли відпочивати, а я переживала, щоб вода в трубах не замерзла. А тут наш собака вірний, дружок Чарлі, як шмигнув на м’якеньке крісло і не захотів виходити. Та й я не виганяла його, пошкодувала, щоб не змерз. Якби я тільки знала, що то ніч на Андрія, і що нам збитки зроблять, я б навпаки Чарліка залишила на сторожівці
- Після того, як дочка вийшла заміж у Польщі, а мені стало дуже важко, я зібрала всі гроші на той квиток у Краків і стала жити з дочкою і зятем під одним дахом в будинку. Але ось я в своєму меленькому селі. Ніколи не думала, що рідна дитина виставить мене за двері, залишивши без копійки. Мій зять – бездушна людина! Це я зрозуміла давно, ще коли дочка перестала допомагати мені копієчкою. Дивлюся серіали, зрідка спускаюся до холодильника і назад. Мене було не видно і не чути
- Сьогодні за сніданком Катерина Степанівна сиділа засмучена, наче хто з родичів на небеса відправився. Причиною стало те, що гуска “ласти склеїла”. Після в свекрухи піднявся тиск, а коли я його міряла, вона розплакалась, адже вона її виходжувала, годувала, купляла їй вітаміни. Скажу відверто, я в подиві від цієї ситуації. Коли моя донечка потрапила в лікарню, то моя свекруха жодної сльозинки не впустила. Більше того, вона навіть особливо цим не переймалась. Говорила так черство: “Там є лікарі і вони їй допоможуть”
- От знаєте, мені вже й самій 42 роки, не молодість. І коли до мене в Хмельницький їде свекруха, я, само собою, чекаю від Любов Дмитрівни допомоги хоч якоїсь – прибрати, ванну помити, та пиріжків хоч спекти! Так ні, моя – по магазинам, на диван з планшетом, у ванні повалятися з бульбашками. Тільки їсть, спить і гуляє, як на курорті. – Коли вже вечеря буде готова, я зголодніла! Де моя кава? Свекруха вирішила привезти до нас ще свого онука, сина мого чоловіка. І сказала, що я маю готувати його улюблені страви, піцу, гамбургери