fbpx

Лазарева субота 2022 року: коли, що можна і не можна робити

Велике церковне свято Лазарева субота пов’язане з дивом, яке здійснив Ісус Христос по дорозі до Єрусалиму. Розповідає що таке Лазарева субота, що не можна робити і що можна робити цього дня.

Православні християни святкують Лазареву суботу щороку і припадає вона на шостий тиждень Великого посту або за 8 днів до одного з найбільших свят в церковному календарі – Великодня. Тому, якщо вас цікавить запитання, коли Лазарева субота 2022 року, варто запам’ятати, що подія припадає на 16 квітня.

Що це за свято – Лазарева субота?

З наближенням часу, коли Сину Божому належало і воскреснути, Ісус Христос пішов в Єрусалим. Недалеко від цього міста було тоді невелике село Вифанія, де жив побожний християнин Лазар зі своїми сестрами Марфою і Марією. Христос дуже любив цю родину, а тому часто бував у них раніше та навіть залишався ночувати.

Йдучи останній раз перед розп’яттям до Єрусалиму, Ісус також проходив через Вифанію. Та ще коли він був далеко від села, Лазар сильно захворів. А сестри чоловіка, дізнавшись, що до Єрусалиму йде Христос, послали йому назустріч, щоб повідомити про тяжку хворобу Лазаря. Надіялися вони, що Господь тоді поспішить і зможе зцілити брата їхнього.

Але, почувши сумну звістку, Ісус Христос не лише не поспішав, але й залишився на одному місці на два дні. Через два дні Христос сказав своїм Апостолам: “Лазар вже нама; йдемо до нього!”.

Коли підходив Син Божий зі своїми Апостолами до Вифанію, то вийшла йому назустріч одна з сестер Лазаря і з тугою сказала йому, що якби він не зволікав, то брат би її залишився живим. На що відповів Господь: “Воскресне брат твій!”.

Тепер перед Христом стояла непроста задача: воскресити тіло, яке було метрвим вже 4 дні. Господь хотів здійснити його у всіх на очах, щоб востаннє доказати свою Божественну владу. Тому він послав Марфу по її сестру Марію. Коли вона підійшла, то гірко заплакала, аж сам Ісус відчув сум і горе. Але він швидко опанував себе і промовив: “Де ви положили його?”.

Сестри повели Христоса до печери, де лежало тіло Лазаря. Весь натовп в мовчанні йшов за ними. Відкопали вони камінь, який закривав вхід в печеру, Ісус підійшов ближче і сказав сильним голосом: “Лазаре, йди геть!”. І тоді сталося диво: чоловік встав, вийшов з печери і виглядав так, наче щойно прокинувся.

Це чудо мало таке сильне враження на людей, що навіть вороги Христа увірували в нього.

Цього дня прийнято відвідувати богослужіння в церкві, причащатися та молитися, а також читати молитву про зцілення від різних недуг:

“Зцiли нетерпeливість наших хвoрuх і тих, хто доглядає за ними. Віднови любов до нас, щоб ми могли зносити бiль так, як Ти. Ісусе, Сину Давида, змилуйся над нами!

Ісусе, Ти слухався Свого Батька, Ти слухався Його Слова і прославляв Його Своїми устами. Віднови наш слух і мову. Ісусе, Сину Давида, змилуйся над нами!

Молюся за тих, кому важко через байдужість і зарозумілих. Зцiлu їх, Ісусе! Ісусе, Сину Давида, змилуйся над нами!

Маріє, ми з Тобою біля підніжжя Хреста. Ти знаєш наші скорботи, проблеми. О Мати Утіхи, як я дякую Тобі, що не є один(одна)! Я дякую Тобі, що Ти зі мною.

Я простягаю до Тебе свою руку, я посвячую своє життя Тобі, так щоб я міг(могла) стояти біля Хреста Твого Сина. Мамо, ось Твої слова: «Дорогі Діти! Я хочу день за днем одягати вас у святість, доброту, послух і любов Бога, щоб ви з кожнем днем ставали красивішими і достойнішими свого Господа. Дорогі Діти, слухайте мої послання і живіть згідно з ними. Я хочу вести вас» (Междугор’є, 24 жовтня 1985р.).

О, Маріє, Мати з ніжним сeрцeм, огорни нас, приготуй нас, омий нас, щоб ми були готові служити нашому Господу Ісусу і служити один одному.

(Помоліться: «Отче наш», «Богородице Діво», «Слава Отцю»)

Хай благословення миру, любові, милосердя і духовного та фізичного здoрoв’я зійдуть зараз з Хреста на мене і на цілий світ!

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь” Якщо у вас немає можливості сходити до церкви, дозволяється молитися вдома.

На вечерю в Лазареву суботу господині обов’язково готують горохову кашу та гречані млинці. Вважається, що ці страви приносять в оселю щастя. Все ще продовжується Великий піст, а тому страви повинні бути пісними. Дозволяється лише випити трішки вина.

Лазарева субота: що не можна робити

  • порушувати піст;
  • тяжко працювати;
  • прибирати в хаті;
  • грати весілля і мати подружню близькість;
  • танцювати чи співати;
  • працювати в городі.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page