fbpx
Духовна скарбничка
Мати Божа з гори Кармель, молись за нас!

16 липня здавна вшановуємо в Католицькій Церкві урочистість Матері Божої з гори Кармель (Матері Божої Скапулярної або Параманної). З цим святом пов’язана історія про об’явлення Богородиці святому Симону Сток; відтоді також є традиція створення так званих братств скапулярних.

Великий привілей і ласка належати до параманного братства. Однак, цьому набоженству, як і іншому на честь Пресвятої Діви Марії, повинні завжди товаришувати добрі вчинки: часте приступання до святих Тайн, а понад усе уникання гріху, сама бо Пресвята Діва об’явила св. Бриґіді, що є Матір’ю тільки тих грішників, які хочуть поправитися.

Також можна сказати, що братство є Вежею Давида, про яке говорить Святе Письмо: Тисяча щитів на ній повисло, усе зброя відважних (П. п. 4, 4), що відображає велику користь яку приносять братства.Святий Альфонс у «Величанні Марії» подає наступні середники і уникання гріхів які надають братства:

1) Жива пам’ять на вічні правди: Пам’ятай про останні речі твої, а по віки не згрішиш (Сир. 7, 36);

2) Щоби отримати спасення, необхідно є поручатися Богові: Просіть і отримаєте (Мт 7, 7);

3) Частіша участь у Святих Тайнах;

4) Можливість до практикування вчинків милосердя. Отже, хто належить до братства Марії, може сказати що доступив всілякого добра вступаючи до нього: От і прийшли до мене з нею усі блага (Муд 7,11).

Кожен, вступаючи до братства, повинен мати на меті три речі:

1) Для кращого служіння Богу і Його Матері;

2) Постановити собі брати участь у молитовних зустрічах братства у дні для цього визначені (остання неділя місяця, з’їзд Архибратства, тощо). Не опускати їх для справ світських, бо справа вічного спасіння є найважливішою;

3) Сумлінно виконувати обов’язки члена братства, з якими зазвичай ознайомлюють кандидата перед його вступом до братства.

Окрім того, Мати Божа об’явила Папі Івану XXII, щоб доніс до відома тих хто носить Скапулярій, що будуть визволені. Католицька Церква в наступні часи надала численні відпусти, що пов’язані із носінням Скапулярію і приналежністю до скапулярного братства. Однак із позісканням даних відпустів пов’язані певні зобов’язання.

Члени Ордену Кармелітів дуже гарно називають Марію – “сестрою”. Тож чи не вартує і нам навчитися розвивати такі стосунки з Марією, стосунки материнські або (і) сестринські, – то вже як і кому ближче до душі.Мати Божа з гори Кармель, молись за нас!

Молитва до Пречистої Діви Парамана

Преблагословенна і Пренепорочна Діво Маріє, Окрасо і Славо гори Кармель. Ти, чиє наймиліше обличчя споглядає на тих, що зодягнені у твій шанований одяг – Параман, глянь також ласкаво й на мене і візьми мене під покров твоєї материнської опіки.

Скріпи мене своєю підтримкою : освіти темряву мого серця своєю мудрістю, зміцни у мені віру, надію та любов. Так заквітчай мою душу ласками і чеснотами, щоб вона завжди була любою Твоєму Божественному Синові і Тобі.

Допомагай мені в житті, Твоєю постійною опікою і присутністю. І представ мене Пресвятій Тройці як свою дитину і вірного слугу, щоб я дістав змогу завжди славити й величати Тебе на Небесах. Амінь

Фото ілюстративне, з вільних джерел.