fbpx
Духовна скарбничка
Найвища ступінь єднання з Богом – якщо ми продовжуємо молитися, навіть коли нам добре і все гаразд, і ми щасливі. Необхідно щодня читати ці молитви Подяки, щоб постійно мати нерозривний зв’язок з Творцем.

Це добре, коли ми дякуємо Господу перед кожним прийомом їжі, але не потрібно на цьому зупинятись. Апостол Павло в кожному заході, в кожній справі вбачав привід подякувати Богу і прославити Його. “І все, що тільки робите словом чи ділом, усе робіть у Ім’я Господа Ісуса, дякуючи через Нього Богові й Отцеві” (Кол. 3:17). Дозвілля, праця, навчання – все це є чудові можливості прославляти Господа й висловлювати Йому свою вдячність.

Апостол Павло також закликав віруючих в Колосах: “Нехай мир Божий панує у ваших серцях, до якого й були ви покликані в одному тілі. І вдячними будьте!” (Кол. 3:15).

Будь-яке місце й будь-який час може стати найкращою нагодою подякувати Господу та вшанувати Його Ім’я.

Господи Святий, Отче Всемогутній, Предвічний Боже, від Якого походить всякий дар довершений і всяке правдиве добро! Дякую Тобі за всі Твої добродійства, яких так багато подарував Ти мені, грішному, недосконалому і недостойному, та сердечно молюся до Тебе: позаяк тепер Ти милостиво вислухав мої молитви і виявив до мене Свою доброту, ласку і любов, так і назавжди виконуй мої добрі прохання і виявляй через мене велику Милість Твою до мого оточення та інших людей. Бо Ти – Щедрий і Чоловіколюбний Бог є, і я Тобі славу возсилаю – Отцю, і Сину, і Святому Духові, сьогодні, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Богородиці

Діва Марія — Пресвята Богородиця, яка народила спасителя Ісуса Христа. У Євангеліє є дуже мало інформації щодо Богородиці. Заручена зі старцем Йосифом, вона в чотирнадцятирічному віці дала обітницю відданості Богу. Чоловік її Йосип піклувався про неї і забезпечував всім необхідним. Жили вони в Назареті, де Марії і з’явився Архангел Гавриїл, який розповів їй про те, що вона народить людського рятівника.

Молитви подячного характеру читаються їй за те, що вона принесла Спасителя. Представниці прекрасної половини людства часто просять її про дитину, заміжжя, щастя в сімейному житті. Загалом, будь-які жіночі проблеми — це до Богородиці, якій слід читати слова не тільки з проханнями, а й подячні. Після того, як жінка попросить її про те, про що мріє, потрібно прочитати слова подяки. Крім того, ці ж слова слід повторити і тоді, коли все, про що мріяла жінка, здійсниться.

«Богородице, Матері Божої, пісню свою направляю,

Діву Богородицю славлю і дякую!

Тобі все Ангели та Архангели служать і поклоняються,

тобі все влади та владики коряться.

Слава чреву Твоєму, слава Твоєму величі!

Подарувала Ти світу Спасителя людського,

подарувала всім ти шанс жити і жити!

Жінок і матерів усіх ти оберігаєш,

Силою і стійкістю їх наділяєш!

У житті моєї Ти допомогла мені, за що подяка моя безмежна!

Славити ім’я Твоє мені судилося так на милість Господню сподіватися!

За все те, що є у мене дякую Тобі мирське,

Уклін Тобі низький. У цій пісні немає про допомогу прошу,

А данину віддаю, за спокій дякую!

Про гріхах моїх да сім’ї моєї молю, про ласкаво прошу!

Амінь! Амінь! Амінь!»

Слова молитви найкраще читати рано вранці в порожній кімнаті. Настрій має бути хорошим, а думки — чистими. Повторювати текст рекомендується три рази.

Ангелу Хранителю

Вважається, що кожного з нас супроводжує з самого народження Ангел, посланий з небес на землю саме для цих цілей. Для того щоб мати свого ангела, зовсім необов’язково бути хрещеними або сповідувати християнство. Багато хто плутає ангелів-хранителів зі Святими.

Перші ніколи не були людьми, вони божественні, безтілесні і безсмертні. Що стосується Святих, то вони є праведниками, які коли-небудь жили на землі. Ангел на свій розсуд вирішує, як і коли допомагати людині, або ж не допомагати.

І для того, щоб встановити міцний контакт зі своїм ангелом, призначаються молитви. Крім того, вони допомагають тим, хто не лихословить, не має шкідливих звичок, живе за законами Божими і не тримає і не несе в собі зла.

Ангели часто рятують людей в ситуаціях, коли, здавалося б, будь-яка надія загублена. Але навіть якщо у вашому житті і не траплялися такі ситуації, ангелів є за що дякувати. І почати варто з того, що він всюди вас супроводжує.

Читається молитва в першій половині дня сім разів:

«Дякую та дякую Господу Богу за милість його,

Звертаюся до Ангелу-Хранителю моєму,

Із вдячністю, з поклонінням, з почуттям!

Дякую за допомогу щоденну, за участь твоє!

За клопотання перед лицем Господа, за милосердя!

Подяка моя кінця і краю не відає,

Кожен день посилюється і зростає!

Амінь!»

Дана молитва читається кілька разів на місяць, в ідеалі — щотижня. Перед тим як читати магічні слова, необхідно очистити думки і розум від будь-яких негативних думок і неприємних відчуттів.

Миколі Угоднику

Микола Угодник або, як його ще називають, Микола Чудотворець вважається дуже важливою фігурою, до нього звернені багато молитви і прохання людей. З самого дитинства він вибрав для себе шлях служіння Господу, а коли виріс, став архієпископом Лікійських. Він робив все для того, щоб допомагати людям, просив Господа про прощення грішників, зцілення хворих, порятунок немічних.

У наші дні багато людей незалежно від того, яку релігію вони сповідують, просять Миколи про чудо. І дуже часто чудо в житті тих, хто просить трапляється. Але і тут зовсім не варто тільки просити про щось, а й дякувати за те, що вже сталося або станеться в майбутньому.

Дана молитва читається до обіду дванадцять разів:

«Великий Чудотворець, всехвальний Микола!

До Тебе звертаюся, але не за допомогою, а з вдячністю.

Молю Тебе, вірний захисник і помічник роду людського

Про прощення за гріхи наші, за слабкості!

Дякую Тобі за мирне життя, за щастя сімейне,

За добробут та спокій, за мир і благодать!

Ім’я Твоє світле я хвалю, молитву свою Тобі направляю!

Амінь!»

Читайте молитву тоді, коли у вас все добре. Намагайтеся не згадувати про Святих тільки в ті моменти, коли у вас все погано. Такого плану молитви допоможуть вам уникнути складних випробувань в житті і зроблять ваш шлях насиченим позитивними подіями.

Молитва Ісуса Христа

Цей текст найкраще повторювати кілька разів на місяць по одному разу. Читається молитва на світанку.

«Твоє Тіло Святе, Ісус Христос, Господи Наш, Боже Наш,

Хай буде їм думки наші наповнені, думи повні!

Кров Твоя Чесна допоможе нам в спокуту гріхів людських,

Тобі своє слово подяки я направляю,

Дякую сердечне Тобі кажу!

За радість і здоров’я, за веселощі і щастя,

за пришестя Твоє, за спокуту!

Амінь!»

Даний подячний текст читається всього один раз, але вимовляти його слід з почуттям і розстановкою. Найкраще вивчити молитву напам’ять, а не читати з листка. У будь-якому випадку, перед її використанням рекомендується кілька разів повторити слова, щоб в момент прочитання, ви не запиналися, а говорили від щирого серця.

Пам’ятайте, дякувати потрібно тільки тоді, коли думки і помисли чисті. В корисливих цілях молитви найкраще не використовувати, оскільки користі від них не буде ніякої.

Читайте також: КОЛИ НА ДУШІ ВАЖКО, ТРИВОЖНО, ЩОСЬ ГРИЗЕ І ХОЧЕТЬСЯ ПЛАКАТИ – ЧИТАЙТЕ ЦІ ОСОБЛИВІ МОЛИТВИ І ВОНИ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ.

Джерело: православні портали і Молитвослов.