Не живи минулим, ані майбутнім: ,,Дуже багато людей, що приходять до мене на розмову, розповідають про те, що минуло у їхньому житті – про помилки, яких допустились, нещастя – і це найчастіше пов’язане з почуттям провини”

Дуже багато людей, що приходять до мене на розмову, розповідають про те, що минуло у їхньому житті – про помилки, яких допустились, нещастя – і це найчастіше пов’язане з почуттям провини.

Люди дивляться на своє життя і бачать те, що зробили неправильно, не розуміючи цього колись. І майже усі намагаються створити собі картинку “альтернативної реальності”, запитуючи себе: а що би було, якби? Якби тоді не зробив того чи іншого вибору, кроку, вчинив по-іншому, то може все моє життя склалось би інакше.

Це така річ, яка повторюється напевно у кожного – спокуса постійно оглядатись, живучи з почуттям провини або ілюзіями можливого “кращого” життя.

Або ж інша сторона медалі: людина постійно заглядає у майбутнє. Що мене чекає надалі? Які труднощі, нещастя, випробування? Як з усім цим собі зарадити?

В такі моменти я завжди пригадую собі біблійну історію Мойсея, який шукав всеможливих причин не брати на себе місію, яку приготував йому Бог. І в розмові з Творцем Мойсей запитує, а яке ж Господнє ім’я. “Я є Той, Хто є” – чує відповідь.

Вдумаймось лише! Бог не сказав – Той, Хто був чи буде, але є.

Ми теж є тими, хто є тут і зараз. Тому постійне озирання назад або ж заглядання в майбутнє значною мірою позбавлені сенсу. Перестань створювати альтернативні версії свого минулого і майбутнього.

Не від Бога походять ці думки – постійне повернення до минулого чи страх перед майбутнім – а від злого. Докори сумління дані нам для того, щоби врешті звільнити, допровадити до свободи, коли приходимо до сповіді і виявляємо свої гріхи, звільняємось від них.

Натомість нав’язливі докори не є Божими вказівками. Такі думки слід викорінювати, як тільки вони з’являються. Так само і постійні роздуми про майбутнє не походять від Бога, бо Він дає нам гармонію, а не неспокій.

Живи тут і зараз, бо саме тут і зараз є Бог і є ти. Тебе немає 20 років тому і 10 років через – нічого не зможеш з цим зробити, то залиш це!

І тут не йдеться про те, щоби не планувати свого життя. Ні, не дозволяй злому мучити тебе страхітливими думками про майбутнє чи минуле.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.