fbpx

Рекомендоване налаштування для штор у пральній машині: вони вийдуть розгладженими і майже сухими

Штори привнесуть тепло і елегантність в будь-яке приміщення. Крім того, що вони декоративні, вони захищають нас від сонячних променів або, навпаки, більше зігрівають інтер’єр взимку. Але слід визнати, що коли мова йде про прибирання, ми дуже часто нехтуємо цими елементами.

Однак з часом на них накопичується багато пилу і бруду. Настільки, що вони тьмяніють і втрачають блиск, особливо білі штори.

Щоб підтримувати їх у хорошому стані, їх необхідно регулярно чистити та мити. Але завдання не таке очевидне: їх обслуговування вимагає дуже специфічного процесу очищення. Особливо якщо ви плануєте користуватися пральною машиною. Якщо ви хочете, щоб вони були без “зморшок” і швидше висихали, ось рекомендації, яких слід уважно дотримуватися.

Яку програму прання вибрати для прання штор?

Немає бажання зустріти гостей вдома сірими, заплямованими шторами з усіх боків. Давно пора прибиратися. Незалежно від того, чи є вони з тонкої та вишуканої тканини, поліестеру, нейлону чи бавовни, за ними необхідно правильно доглядати, щоб вони не псували оздоблення вашого інтер’єру.

Але як ефективно випрати штори без помилок? Ми покажемо вам кілька золотих правил виконання найбільш підходящої програми прання, щоб вони не виходили з пральної машини “зі зморшками”. Тому що немає нічого більш непривабливого, ніж безліч складок на шторах.

Як правило, штори з поліестеру, нейлону, бавовни або льону можна прати в машині. Що стосується штор з шовку, оксамиту і органзи, то їх краще віддавати в хімчистку фахівцям, щоб не пошкодити.

Бавовняні та лляні штори слід прати з низьким віджимом: потім їх потрібно прасувати, поки вони ще трохи вологі, щоб запобігти утворенню складок. Щодо штор з поліестеру та нейлону, рекомендується вибрати програму делікатного віджиму при низькій температурі.

Примітка: щоб уникнути певних помилок, в ідеалі завжди було б розумніше дотримуватись етикеток, які допоможуть вам вибрати відповідну програму пральної машини.

Яка рекомендована температура машини?

Таким чином, уважно читаючи етикетки, ви точно знатимете, яка програма прання найбільше підходить для типу матеріалу, з якого виготовлені ваші штори. В іншому випадку, якщо є хоч найменші сумніви, краще випрати їх в хімчистці, щоб не ризикувати.

Коли ви перете штори в пральній машині, найкраще покласти їх у барабан поруч із двома наволочками. Таким чином вони будуть захищені і не будуть пошкоджені. Однак будьте обережні, щоб не переповнювати барабан пральної машини.

На рівні налаштування спеціалісти рекомендують застосовувати програму прання при низькій температурі, щоб обмежити утворення складок. Виберіть делікатний цикл при 30°C і швидкості віджиму 400 об/хв. Тож вам не доведеться мучитися з прасуванням штор після прибирання.

Як прати штори для душу?

При постійному контакті з вологою шторки для душу необхідно часто чистити, оскільки сліди води згодом перетворюються на плями цвілі. Не допомагає і відсутність вентиляції. Щоб подолати цю проблему та підтримувати їх у хорошому стані, було б розумно прати їх принаймні кожні три місяці.

Ось кроки для правильного чищення:

Наповніть ванну холодною водою, додайте чашку білого оцту та чашку харчової соди. Цей дует достатньо потужний для видалення всіх плям, боротьби зі шкідливим впливом вапняного нальоту та запобігання утворенню цвілі.

Вставте фіранки всередину і добре перемішайте, щоб вони ввібрали миючий розчин.

Використовуйте щітку, щоб видалити стійкі плями.

Коли штори будуть повністю чисті, ретельно промийте їх холодною водою.

Якщо є можливість, розкладіть їх на відкритому повітрі в світлому місці. Сонце допоможе вивести всі сліди вологи.

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page