fbpx
Духовна скарбничка
Що можна і не можна робити в перший тиждень після Великодня з 20 по 26 квітня 2020 року

Весь тиждень з 20 по 26 квітня віруючі святкуватимуть, дотримуючись традиції і церковні приписи.

У православній релігії завжди є місце і народних традицій, дотримання яких допомагає людям залучати в життя щастя і благополуччя.

Що можна робити під час Пасхального тижня

У святкові дні віруючі продовжують старанно молитися, прославляючи Господа і просячи у нього пробачення за гріховні діяння. Молитвами починають і завершують кожен день , а також просять допомоги перед всяким ділом.

Світлий тиждень в 2020 році, як і завжди, завершить свято Червона гірка, а значить, до нього теж потрібно буде підготуватися. 26 квітня люди проводять гуляння, залучають любов і зазивають весняне тепло, дотримуючись народних традицій.

Прийнято обдаровувати знайомих і незнайомих подарунками, не скупитися на допомогу і не відвертатися від тих, хто звернувся за підтримкою. Звичайно, багато це свято зустрінуть вдома, однак і там можна провести час з близькими, зробити добру справу, наприклад, зайнявшись благодійністю.

Не забувають під час святкового тижня і про людей, яких вже нема з вами, проте плакати по ним не прийнято. Могили прикрашають живими квітами і моляться за упокій душ близьких.

Що не можна робити з 20 по 26 квітня 2020 року

Безумовно, в святкові дні не можна лихословити. Лайливі слова відвертають від людини благополуччя і позбавляють його захисту від нечистої сили. Будь-які погані слова в цей тиждень під забороною.

На Великодній тиждень не проводять заупокійних служб, і в цей час не прийнято вдаватися до сумних думок. Торжество Христового Воскресіння – радісний час, і якщо навіть трапляється відспівування, то священнослужителі проводжають покійного в святкових вбраннях.

Не можна на Світлому тижні обманювати і відмовлятися від виконання даних обіцянок. Тим, хто порушить заборону, щастя не бачити.

У святковий тиждень не прийнято позичати гроші, проте якщо шепнути: «сторицею Вернися, якщо від чистого серця відірване» , то і борг повернуть вчасно .

Важкою роботою також намагалися не займатися, щоб не гнівити вищі сили, проте Церква не забороняє займатися важливими в господарстві справами: доглядати за хворими, літніми і дітьми, за домашніми тваринами і худобою, прати при необхідності.

Будь-які справи, спрямовані на турботу і очищення, не забороняються як богоугодні. Потрібно лише помолитися перед початком справи , щоб отримати підтримку понад.

Світла тиждень після Великодня – час для щастя і радості, і в цей час кожен намагається стати найкращою версією себе, знайти підтримку у вищих сил і у своїх близьких, піклуватися один про одного і не вдаватися до смутку і смутку.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook