fbpx

Що потрібно, а чого в жодному разі не можна робити на свято Благовіщення. Прислухайтесь до цих порад, адже за їх допомогою ви зможете залучити в свій дім благополуччя і достаток!

Що потрібно, а чого в жодному разі не можна робити на свято Благовіщення. Прислухайтесь до цих порад, адже за їх допомогою ви зможете залучити в свій дім благополуччя і достаток!

Християни кожного року 7 квітня відзначають велике релігійне свято – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Цього дня Діва Марія дізналася про зачаття і народження нею Ісуса Христа.

7 квітня Діві Марії з’явився Архангел Гавриїл і приніс благу вість про те, що вона стане Матір’ю Божого Сина. Архангел Гавриїл промовив слова: “Радуйся, благодатна, Господь з Тобою! Благословенна Ти між жінками. І благословен плід лона Твого!” Діва Марія покірно прийняла цей найвищий дар – бути Матір’ю самого Божого Сина.

У православному християнстві це одне з 12 найважливіших свят. Символом Благовіщення є білі голуби у синьому небі – як уособлення благої звістки. Також синій вважається кольором Богородиці, тому в цей день священники одягають блакитні ряси.

У цей день є безліч прикмет і заборон. Кажуть, що цього дня земля відпочиває, тому в жодному випадку не можна її торкатися. За повір’ям, в це велике свято птахи навіть не в’ють свої гнізда.

За прикметами, єдина зозуля не святкувала Благовіщення. Вона почала вити гніздо, тож за це її покарав Бог. Дотепер вона немає власного гнізда, а свої яйця підкидає у гнізда інших птахів.

З усіх усюд в це свято виповзають гадюки, змії, вужі та жаби, які спали всю зиму. Тому слід бути особливо обережним і не ходити нікуди в ліс чи заболочені місцевості.

Що можна робити на Благовіщення.

Наші бабусі на Благовіщення обкурювали будинок ялівцем, чи іншими травами, аби захистити оселю від злих очей та духів. У це велике свято треба допомогти бідним людям, які просять милостиню.

Що не можна робити на Благовіщення

На Благовіщення заборонено займатися важкою фізичною роботою. Не можна в це свято нікому нічого давати з дому, адже разом і з позиченими речами, ви віддасте добробут і достаток. Ще в давнину на Благовіщення існувала прикмета: “Птах гнізда не в’є, дівчина коси не плете”. Це означає, що цього дня заборонені будь-які маніпуляції з волоссям. Його не можна ні стригти, ні фарбувати.

Повір’я

Який буде ніч на день “благої вісті”, теплою чи холодною, такою і весна буде далі. При безвітряній і сонячної погоди на свято, люди чекають часті грози влітку. Хороша прикмета, якщо ввечері небо чисте і безхмарне: можна вийти на вулицю, знайти першу зірку і загадати, дивлячись на неї, благополуччя і достатку в домі.

Наші предки запам’ятовували, на який час тижня випало Благовіщення. Вважалося, що в цей день весь рік не можна починати жодних важливих справ і підприємств, адже вони обернуться провалом і великими проблемами.

Цікаві ритуали проводять одразу після ранкової служби. Так щоб залучити гроші – відразу після виходу з храму подають милостиню. З тією ж метою біля церкви рвуть траву, яку місяцями зберігають вдома за іконами.

На Благовіщення прийнято подавати милостиню, причому з самого ранку, коли ще вмитися і поснідати не встиг – відразу після виходу з церкви. До речі, деякі цікавляться, чи потрібно ходити в церкву на Благовіщення. Відповідь: однозначно так, як і на будь-релігійне свято.

Ще одна прикмета на Благовіщення на гроші – зібрати біля храму трави і цілий рік зберігати її вдома за іконою: вважається, що це приваблює у сім’ю достаток і багатство.

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page