fbpx

Що потрібно знати про найкоротший піст у році кожному українцю: історія свята Петра і Павла, що можна їсти та чого робити не варто, щоб ваш шлюб не дав тріщину

Що потрібно знати про найкоротший піст у році кожному українцю: історія свята Петра і Павла, що можна їсти та чого робити не варто, щоб ваш шлюб не дав тріщину.

Петрів піст, який запроваджений на честь апостолів Петра і Павла, є першим літнім постом та другим у році. У 2022 році він припадає на понеділок, 20 червня і триватиме до суботи, 11 липня. Петрів піст по-іншому ще ніжно називають Петрівкою.

Кожного року Петрів піст розпочинається в різний час. Все залежить від дня святкування Великодня, адже відлік йде саме від цього величного свята: на 50-й день після Христового Воскресіння ми святкуємо Трійцю, а наступного тижня в понеділок розпочинається Петрів піст.

Найкоротший піст у році може тривати від 1 до 6 тижнів, проте він завжди закінчується в один час – перед святом Петра і Павла, який відзначають 12 липня. Тому у 2022 Петрівка триватиме трішки більше трьох тижнів – з 20 червня по 11 липня.

Історія свята

Піст розпочався ще у найдавніші часи православної церкви. Згадки про нього відомі з “Апостольського переказу” Іполита Римського і датовані III століттям після Різдва Христового. Утвердився Петрів піст тоді, коли у Римі та Константинополі були відкриті храми на честь апостолів Петра і Павла.

Апостол Петро був простим рибалкою, а в Господа повірив після того, як Ісус прочитав проповідь в його човні. Сіті рибалки стала рватися від кількості риби, хоча до цього Петро не міг виловити й рибини. Після цього віра його в Бога стала незламною. Він єдиний, хто не побоявся йти за Ісусом по воді.

Щодо Апостола Павла, то він не був християнином. Ба більше – він відправлявся у Дамаск, аби придушити християнство. Але у дорозі його осяяло світло і він почув голос Господа. Чоловік осліп, тому коли прибув у Дамаск, прийняв хрещення. Так до нього повернувся зір, а він разом з Петром стали найбільш ревними послідовниками Христа. Перед тим, як проповідувати Євангеліє серед народу, вони багато постили та молились. Саме звідти і пішов Петрів піст, у який християни повинні більше часу присвятити молитвам та зміцнити свою віру.

Що можна їсти на Петрів піст

Багато християн у Петрів піст також постять, як і в будь-який інший піст року. Проте він не є таким суворим, як, до прикладу, Великий чи Різдвяний. Традиційними стравами Петрівки є пісний зелений борщ, кисилиця та холодник, адже вони подаються як холодні страви і чудово споживаються у спеку. Також в цей період готують овочеві салати, тушковані овочі, рагу та страви з бобових. Для перекусу дозволяється їсти сухофрукти, мед, горіхи, десерти без молока та яєць. Також можна пити компот, квас та фруктовий кисіль.

Чи можна святкувати весілля на Петрів піст

Церква забороняє проводити весільні урочистості під час посту. В цей період забороняється випивка, жирна та м’ясна їжа, розваги та веселощі. В народі кажуть, що шлюб укладений на Петрівку буде нещасливим та швидко розпадеться.

Варто додати, що у 2022 році особливо варто звернути на масові гуляння, адже Україна та захисники борються з російським військом, тому найкраще буде відмовитись від гучних вечірок. Маленьке домашнє свято може бути у 100 разів кращим, ніж великий банкет, а гроші, які повинні були бути вкладені у свято, ви можете передати на потреби Збройних Сил України.

Все буде Україна!

Фото спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page