fbpx

Що потрібно зробити перед відвідуванням церкви. З чого ж почати?

Насправді, багато дорослих бояться відвідувати храм, тому що «нічого не знаю, мене засміють» .

Найсумніше, що ситуація не надумана, багато відвідувачів храму дійсно можуть висміяти або навіть вилаяти людини, яка не знає якісь правила.

Але в дійсності боятися цього не варто, не потрібно звертати уваги на таких людей. Ти приходиш до храму помолитися і побути з Богом, ніхто не повинен тебе засуджувати за це. Ознайомся з основними правилами, а інше прийде з досвідом. З чого ж почати?

Насамперед навчися правильно хреститися. Тут потрібно просто запам’ятати: лоб, живіт, праве плече, ліве плече, руку опускаєш і поклонятися Господу. Хреститися потрібно тільки правою рукою, навіть якщо ти лівша.

Пальці склади наступним чином: мізинець і безіменний пальці поклади на долоню, а великий, вказівний і середній з’єднай, як ніби береш дрібку солі.

Пальці на долоні – знак того, що Христос і Бог, і людина. Три пальці – на честь Святої Трійці. Не потрібно хреститися поспішно. Роби це повільно і акуратно. Ця дія допомагає зосередитися на молитві, відганяє гріхи і погані помисли і освячує тебе.

  • Перед іконою

Ти можеш просто прийти в храм і послухати службу. На ділі не обов’язково відразу виконувати всі традиції і приписи. У церкві багато ікон, до яких підходять віруючі.

Зазвичай перед іконою хрестяться двічі, цілують її, прикладаються чолом, ще раз хрестяться. Якщо до ікони утворилася черга, хрестися заздалегідь, щоб не затримувати людей.

  • Поклони

Ще одна річ, яка бентежить новоспечених прихожан. Як робити, коли? На друге питання відповісти просто – дивись, коли роблять інші. Повір, ця рада працює в 80% випадків. Просто дивись, як роблять інші прихожани.

Деякі бабусі вчать, що поклони потрібно робити так, щоб рукою підлогу діставати. Це вже народна творчість, досить поклонитися, не згинаючи коліна і не торкаючись підлоги.

жуть, коли настане цей момент.

До Чаші з дарами можна підходити тільки хрещеним. І тільки тим дорослим, які підготувалися до причастя: постили в середу і п’ятницю, сповідалися і отримали благословення від священика причащатися. Сповідь і причастя – це особливі таїнства, про які ми детально розповідали в окремій статті .

  • Служби

Увечері в храмах служиться вечірня і часто утреня. Раніше її служили зі сходом сонця, але людям в світі так незручно, тому служать заздалегідь, з вечора. Такі служби часто короткі, годину-півтора. Бувають більш урочисті – цілонічні чування. Вони приурочені до великих свят.

Вранці служиться Божественна Літургія. Саме на ній люди і причащаються. Також в храмах прийнято подавати записки. У всьому цьому не так складно розібратися. Запитай у церковній лавці, тобі допоможуть і підкажуть.

Не бійся помилитися в цих записках. Ти людина, з кожним буває, а Бог бачить, за кого замовляють молебень. Навіть якщо ти випадково переплутав записку за здоров’я з запискою за упокій.

Якщо ти молишся за людину щиро, то Бог розбереться. Чи не приймай близько до серця, якщо хтось говорить інакше.

  • Одяг

У храм прийнято приходити в скромній одязі . Жінкам потрібно надіти довгу спідницю або плаття, бажано, щоб коліна були закриті. Не можна заходити в церкву з непокритою головою.

Обов’язково накинь на голову хустку. Не варто занадто серйозно підходити до вибору одягу до церкви, ти ж не покрасуватися туди йдеш. Одягнися скромно.

  • Свічки

У церкві дійсно ставлять свічки. Запитай у крамниці, де можна поставити свічку за здравіє, а де за упокій. Не переживай, тебе все підкажуть і допоможуть. Коли ставиш свічку, помолись про себе або просто попроси у Господа, чого хочеться. Головне, щоб наміри твої були щирі.

Це в основному все, що потрібно знати тим, хто хоче прийти до церкви вперше. Головне – це твоє бажання відвідувати храм, правила церкви ти зрозумієш з часом.

У кожному храмі і в кожній єпархії можуть бути свої традиції і правила. Якщо чогось не знаєш, не біда, в церкві завжди є у кого запитати, в церковній лавці, наприклад.

Не бійся, що тебе засудять або засміють, ти ж не до людей йдеш до церкви, а до Бога. Ось і йди до нього з чистим серцем і щирими намірами. А яким був твій перший похід в храм?

Фото ілюстративне – cekvasm.kiev.ua

You cannot copy content of this page