fbpx
Духовна скарбничка
Що потрібно зробити у Вербну неділю кожній віруючій людині, щоб очистити себе та свій дім від негативу

Що потрібно зробити у Вербну неділю кожній віруючій людині, щоб очистити себе та свій дім від негативу.

Що варто зробити у Вербну неділю

За однієї згадки про це свято ми відразу згадуємо його головний символ. У цей день гілки верби є головною прикрасою будинку. Довгий час вважалося, що ця рослина здатна відлякувати нечисту силу та іншу нечисть, а також очищати енергію будинку, поглинаючи весь негатив. Тому в давнину, наприкінці свята, вербу заносили до храму і спалювали в церковній печі.

Цього дня віруючі збирають цілі букети верби і йдуть з ними до храму, де священик освячує їх під час літургії. Звичайно освячену вербу зберігають до наступного Великодня. Гілочки можна поставити у вазу, як і будь-яку іншу рослину, але у багатьох сім’ях їх використовують для прикраси домашнього іконостасу.

В Україні виник ще один цікавий звичай – бити своїх рідних гілочками верби і промовляти: “Не я б’ю, верба б’є”. Вважалося, що освячена верба може врятувати людину від всього поганого і очистити її енергію від негативу.

Жінки, які не могли мати дитину, використовували вербові пучки для приготування відварів.

Якщо від святкового столу залишалися залишки їжі, їх годували худобою. Вважалося, що викидаючи в той день їжу, можна нею викинути щастя з дому. Якщо в будинку була людина, яка хворіє, бездомних годували з проханням молитися про її зцілення.

Чого не можна робити в Вербну неділю

Оскільки Вербна неділя є одним із релігійних свят, у цей день забороняються важкі домашні роботи. Відповідно, прибирання та приготування їжі варто завершити до початку святкування.

Незважаючи на те, що Вербна неділя – святкова подія, в цей день забороняється влаштовувати галасливі застілля, грати та випивати. Не забувайте, що свято припадає на самий пік Великого посту, а це означає, що найкраще святкувати його з сім’єю.

Розваги вже давно стали частиною нашого життя. Однак у релігійні свята церква не заохочує такі розваги. Присвятіть свій вільний час молитві або відвідуванню церкви.

У Вербну неділю людина повинна бути в гарному настрої і відчувати лише позитивні емоції. Тому в цей день не слід сумувати з тугою про пам’ять людини, якої не стало.

Поширена думка, що у Вербну неділю не слід організовувати урочисту вечерю. Церква не забороняє цю подію, але все ж рекомендує перенести її на більш відповідну дату.

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page