fbpx
Духовна скарбничка
Що робити з освяченими речами, якими не користуємось? Що зробити з порваною вервицею або іншими речами із побожними мотивами?

Що робити з непотрібними або зіпсутими освяченими речами? Що зробити з порваною вервицею або іншими речами із побожними мотивами?

Різноманітні сувенірчики, пластикові годинники з Богородицею, або інші речі з релігійними мотивами взагалі мали би перестати існувати вже із самої пошани до святості.

Але якщо є такі вдома – краще спакувати у якесь місце на горищі, а наступного разу при нагоді – чемно подякуй і відмовся від таких дарунків.

А іконки і книжки?

Їх можна спалити або заховати в якусь коробку. Часом молитви на звороті чи якийсь образок може стати натхненням до молитви. У часи Середноьвіччя та пізніші освячені речі складали до спеціальних ніш для зберігання. Це був жест пошани до освячених речей.

Що робити з освяченою гілкою верби?

Спалити або закопати.

Часом отримуємо на вулиці різні листівки з фрагментами Святого Письма. Що з ними робити?

Слову Божому завжди належить пошана, тому такі речі теж варто просто спалювати. Практика спалювати насправді добра, бо такі речі не потрапляють до сміттєзвалищ, не валяються будь-де.

А листівки на честь Різдва, Великодня, із зображенням Ісуса або Святої Родини – можна їх здавати на макулатуру?

Чесно кажучи, їх теж спалюйте. Ми ж не викидаємо фотоографії близьких, правда? Якщо люблю когось – то шаную світлини тієї людини, бо зображають того, кого люблю і пригадують про нього.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook.