fbpx
Духовна скарбничка
Що варто зробити на свято Успіння Пресвятої Богородиці кожній дівчині, щоб вдало вийти заміж: прикмети, до яких з повагою ставилися наші предки

Що варто зробити на свято Успіння Пресвятої Богородиці кожній дівчині, щоб вдало вийти заміж: прикмети, до яких з повагою ставилися наші предки

28 серпня християни відзначають одне з найбільших свят на честь Божої Матері, яка заснула вічним сном

Свято Успіння Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії. У народі його ще називають Першою Пречистою. Це свято відносять до числа дванадесятих, тобто дванадцяти найбільших християнських свят.

Що не варто робити в цей святковий день

Що не можна робити у свято Успіння Богородиці

Цього дня заборонено затівати суперечки, особливо з рідними та близькими друзями. Не можна в свято Успіння Богородиці відмовляти у допомозі – слід постаратися виконати прохання.

Наші пращури вважали, що сьогодні не варто ходити босоніж, особливо по вкритій росою траві. Вони вірили, що роса є сльозами Пресвятої Богородиці, тому, прогулявшись по ній, можна накликати на себе недугу та нещастя.

Не можна 28 серпня надягати старе або незручне взуття, інакше подальше життя буде затьмарене різними труднощами та проблемами.

Незаміжній дівчині вранці на Успіння не можна ні з ким розмовляти. Перед цим вона повинна вмитися студеною водою, тричі примовляючи про себе такі слова: “Пресвята Богородице, ти всіх увінчала, сім’ї з’єднуєш, мені допоможи нареченого знайти. В ім’я Отця, Сина і Святого Духа. Амінь”.

Народні прикмети на Першу Пречисту

28 серпня віруючі звертають увагу на погоду. З нею пов’язано декілька прикмет та закономірностей.

Яка Перша Пречиста – така й осінь.

З’явилася веселка на небі – осінь обіцяє бути теплою.

Гарна погода – бабине літо буде прохолодним.

Багато павутиння – зима буде морозною і малосніжною.

Якщо цього дня побачити іній – швидко настане холодна осінь.

Туман – до багатого врожаю грибів.

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page