fbpx
поради
Що зaбopoнено робити батькам, які хочуть виховати психологічну сильну дитину

Батьки завжди хочуть, щоб їхні діти стали щасливими і психологічно сильними. Для цього вони повинні уникати деяких речей, зокрема не “робити” малюка ідеальним і не вирішувати замість нього всі проблеми.

Адже дитина повинна сам загартовувати свій характер. Джерело

Виростити ментально сильного дитини – це не означає, що він не буде плакати, або програвати, це означає, що він зможе повертатися до стану рівноваги.

Нижче наведені 9 речей, які варто уникати батькам, виховуючи психологічно сильного дитини.

  • Сприяти ментальності жертви

Дитини не робить жертвою вихід з гри або провал шкільного тесту. Відмови, невдачі і несправедливість – це частина життя. Тому навчіть дитину, що навіть у сумних ситуаціях можна бачити позитивні речі.

  • Бути батьками з відчуттям провини

Комплекс провини може навчити дітей тому, що вина – це те, що не можна витримати. Тому дитині буде важко відмовити, особливо, якщо йому скажуть, наприклад: “Будь моїм другом і дай мені списати” або “Якщо ти любиш мене, то зробиш це”.

Ви повинні показати своїм дітям, що іноді ви відчуваєте себе винуватим. І все люди відчувають це, але почуття провини не заважає приймати мудрі рішення.

  • Робити з дитини центр всесвіту

Якщо ваше життя обертається навколо дітей, вони виростуть з думкою, що все повинні служити їм.

  • Дитина з короною

Таке не варто робити. Тому що сконцентровані на собі люди не підуть далеко в життя. Краще направте дітей на те, що вони можуть запропонувати світу, а не отримати від нього.

  • Дозволяти страху впливати на вибір

Якщо дитину постійно оберігати, то так, це може врятувати батьків від тривоги, але це дасть дітям розуміння, що страху слід уникати будь-яку ціну.

Навчіть дітей, що кращий метод побороти страх – піти йому на зустріч. Так виростають сміливі люди, які не бояться вийти із зони свого комфорту.

Читайте також: 8 грудня – яке сьогодні свято та чого не можна робити. Іменини, традиції, заборони, прикмети

  • Очікувати, що діти будуть ідеальними

Це нормально, бажати, щоб ваші діти були успішними. Але прагнення до ідеалу може мати негативні наслідки. Краще навчіть дітей помилятися – це нормально. Вони не повинні бути відмінниками у всьому.

  • Дозволяти дітям уникати відповідальності

Деякі батьки можуть звільняти дитину від домашніх обов’язків. Так, іноді все хочуть, щоб у дітей було безтурботне дитинство, але такі обов’язки в їхньому віці не є перевантаженими.

Навпаки – так вони розвивають необхідну для дорослого життя ментальну витривалість.

  • “Прикривати” дітей від болю

Печаль і тривога – це частини нашого життя. І якщо дозволяти дітям переживати такий досвід, то це допоможе їм краще впоратися з ним і надалі.

Але підтримуйте своїх дітей у важкі моменти, щоб вони розуміли, що зможуть пережити життєві труднощі. А підтримка в нашому житті дуже важлива.

  • Плутати дисципліну з покаранням

Часто батьки плутають ці поняття. Запам’ятайте, що покарання означає, що діти повинні страждати за власні проступки, а дисципліна – це про те, як бути ефективним в майбутньому. Згадуючи особистий досвід, навчайте дітей самодисципліни.

  • Шукати легкі шляхи вирішення проблеми

Піддаватися на капризи дитини – це легкий шля зробити так, щоб вона отримала своє. Але в майбутньому це може виробити у дитини нездорові звички.

Краще вчіть дітей, що вони достатньо сильні, щоб не здаватися і продовжувати справу, навіть якщо не хочеться.