fbpx
Духовна скарбничка
Сьогоднішнє недільне Євангеліє, це притча про Сіяча:одна з найвідоміших притч Ісус. Що важливо зрозуміти в притчі про сіяча? Пояснення отця Олега Кобеля

Сьогоднішнє недільне Євангеліє, це притча про Сіяча: одна з найвідоміших притч Ісуса. Пояснювати вже пояснене не цікаво. Притча про Сіяча не допускає вільного пояснення, оскільки Христос сам чудово її пояснив. Тут все зрозуміло.

Однак є місце в цьому уривку, яке мені та іншим не давало спокою. “Вам дано розуміти тайни царства Божого, іншим же у притчах, щоб вони, дивлячись, не бачили і не розуміли.” Мені виглядало це місце трохи нелогічним, оскільки виглядає так, що Господь спеціально говорив притчами, щоб Його не розуміли люди. Але так не є насправді.

Ісус Христос процитував слова пророка Ісаї, 6:9-10: “А Він проказав: Іди, і скажеш народові цьому: Ви будете чути постійно, та не зрозумієте, і будете бачити завжди, але не пізнаєте.

Учини затужавілим серце народу цього, і тяжкими зроби його уші, а очі йому позаклеюй, щоб не бачив очима своїми, й ушима своїми не чув, і щоб не зрозумів своїм серцем, і не навернувся, і не був уздоровлений він!”

Наш переклад не передає до кінця оригінальної думки, але тут є трохи іронії змішаної з відчаєм. Це передає вислів “говорити, як до стіни”. В уривку, який ми чуємо сьогодні, Христос каже про те, що Його учням ця та інші притчі розкривають очі на те, на що закривають свої очі інші. Запам’ятайте, що притча є найпростішою формою пояснення чогось. Але на жаль наші люди відмовляються бачити і чути очевидне.

Сьогодні інформація така, що більшість людей просто розгублюються. Вони краще повірять вірять дивним сайтам, людям із фото котика на профілі чи сусідці, ніж Божому Слову.

Замініть слово “новина” на “слово”, зміст залишиться таким самим. Нічого не змінилося за 2000 років. Люди, як тоді, так і зараз самі обирають для себе новину: від Бога (благу новину) чи від людей (новина, яка продається).

Отець Олег КОБЕЛЬ

Фото ілюстративне, з вільних джерел.