fbpx

Спати біля телефону – дуже погана звичка, від якої потрібно позбавлятися

Спати біля телефону – дуже погана звичка, від якої потрібно позбавлятися

Незалежно від того, кладете ви його під подушку, обіймаєте, як плюшевого ведмедика, чи тримаєте на тумбочці поруч із собою, питання залишається: чи шкідливо спати біля телефону? На жаль, відповідь ствердна.

Деякі функції вашого смартфона можуть виявитися шкідливими, якщо ви вирішите використовувати мобільний телефон як приємного супутника. Чому не бажано спати біля мобільного телефону?

Чим небезпечний сон біля мобільного телефону?

Хвилі, які випромінює смартфон, погіршують якість сну

Сон із телефоном може серйозно зіпсувати ваш сон! Смартфони випромінюють рівень радіації, який може порушити або вивести з рівноваги ваш біологічний годинник.

Те, що ми не бачимо випромінювання мобільного телефону, не означає, що його не існує. Дійсно, вони кількома способами впливають на функціонування організму, особливо під час фази спокою.

Дослідники пов’язали надмірне використання смартфонів із якістю нашого сну. Хвилі, які випромінюють смартфони, можуть викликати багато розладів сну (безсоння, нічні кошмари тощо), а також проблеми зі здоров’ям, такі як головні болі, болі в м’язах та інші складні проблеми, викликані цим випромінюванням.

Синє світло уповільнює сон

Синє світло, яке випромінює екран телефону, може уповільнити вивільнення мелатоніну та переналаштувати ваш внутрішній годинник на більш пізній час, навіть якщо ви маєте ознаки втоми. Це також може спричинити відчуття втоми, коли ви прокидаєтеся, навіть якщо ви спали кілька годин. Коли ваш телефон поруч із вами, бажання взяти його в руки й переглянути щось набагато сильніше.

Дослідження 2021 року також розглядало наслідки залежності від мобільного телефону, і результати вражають. 69% учасників, які мають ознаки залежності, також описують порушення сну.

Наскільки далеко потрібно залишити смартфон, перш ніж заснути?

Тримайте мобільний телефон на відстані принаймні 3 метри від ліжка, щоб обмежити вплив частоти. Вимикайте мобільний телефон перед сном, щоб захиститися від хвиль, якщо тільки ви не покладаєтеся на будильник телефону, щоб розбудити вас.

Режим польоту також є хорошим рішенням. Цей режим вимикає Wi-Fi і Bluetooth, але дозволяє налаштувати будильник на дзвінок у вказаний час. Мобільний телефон не отримуватиме сповіщень і дзвінків, тому він не заважатиме вам спати.

Чи захищає режим польоту від електромагнітних хвиль?

Це факт! Мобільний телефон все більше витісняє традиційний будильник. Багато людей тримають телефони біля себе вночі, а щоб захистити себе від електромагнітних хвиль, деякі перемикають свої телефони в режим польоту. Але чи гарна це ідея? Майте на увазі, що коли телефон не використовується, його випромінювання значно зменшується, справді, виробники впроваджують засоби для зменшення споживання енергії в цей час, тому виграш у захисті від електромагнітних хвиль може бути низьким.

Радимо використовувати телефон розумно. Саме під час роботи він випромінює найбільше електромагнітних хвиль. Бажано використовувати гарнітуру та стежити за часом використання для дітей та підлітків.

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page