fbpx

Старовинна ікона Божої Матері “Зимненська” – одне з чудотворних див України, до якої за зціленням їдуть звідусіль. А приніс її на Волинь сам хреститель Русі благовірний князь Володимир. Чудотворна ікона Божої Матері “Зимненська” повертає зір, позбавляє від пухлин, дарує діточок. Історія святині та як дістатися до Зименського монастиря

Старовинна ікона Божої Матері “Зимненська” – одне з чудотворних див України, до якої за зціленням їдуть звідусіль.

Літопис розповідає, що ікона Божої Матері “Зимненська” була принесене на Волинь хрестителєм Русі благовірним князь Володимир, віддавши в благословення своєму сину – волинському князю Всеволоду.

У 1724 році село Зимно придбав ревний католик, волинський староста Михайло Чацький і наказав переобладнати храм на костьол – з п’яти куполів залишити два. Потім присвоїв собі церковні багатства, розорив усипальницю і зняв прикраси з Зимненської ікони.

Знущаючись над образом, він вигукнув: «Що ж, православна святиня чудотворна, так і не змогла ти врятувати свій православний монастир!».

Після таких слів нечестивець осліп, а через три роки його не стало.

Покарання уразило весь рід Чацьких – його спадкоємці чоловічої статі за три роки до кончини втрачали зір.

Під час Першої світової війни ікону вивезли в Житомир. І тільки в 1995 році її хресним ходом перенесли в рідну обитель – у Святогорський жіночий монастир, що біля Володимира-Волинського, Волинської області.

Розповідають, що напередодні прибуття ікони в Зимно паломники бачили в монастирі опівночі вогняний стовп над церквою Святої Трійці і чули з храму спів «Херувимської». Вирішивши, що в церкві правиться служба, вони пішли туди, але виявилося, що храм закритий!

Чудотворна ікона Божої Матері “Зимненська” повертає зір, позбавляє від пухлин, дарує діточок. 

Цьому є багато свідчень очевидців і тих, хто отримав чудесне зцілення.

ЯК ДОЇХАТИ ДО ЗИМНЕНСЬКОГО МОНАСТИРЯ

Зимне розташоване за кілька кілометрів від Володимира-Волинського. Туди можна доїхати міською маршруткою. Хвилин за 15 вона підвезе вас до самого монастиря.

Преклонитися перед іконою можна у будь-який час, та найкраще прийти під час служби. Щодня о 6.30 починається літургія, і коли немає посту, до 8.00 вона закінчується.

Під час посту богослужіння триває приблизно до десятої. У неділю ранкова починається о 9.00, а вечірня – о 16.30. У святкові дні на службу йдуть о восьмій.

До слова, якщо немає можливості приїхати за дня або бажаєте залишитися тут на кілька днів, можна зупинитися у готелі, що розміщений на території монастиря.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, “Сім’я і дім”

За матеріалами з відкритих християнських джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page