fbpx
Духовна скарбничка
Священник радить пам’ятати про 3 важливіші церковні заборони на Великий піст, які потрібно завжди пам’ятати!

Почався Великий піст – один з найважливіших в церковному календарі Для християн. І з ним пов’язано безліч заборон і приписів, про які необхідно пам’ятати на всій його довжині.

Церковнослужителі радять пам’ятати про найголовніші заборонах Великого посту, які стоять на чолі всього. Джерело

Саме про них піде мова далі. А щоб було легше приймати заборони, варто читати кожен день молитви на час посту .

  • Заборона на продукти рослинного походження

Перший і найвідоміший з усіх заборон стосується харчування. Згідно святому Євангелію, Ісус Христос перед подіями Страсного тижня постив і вів вельми аскетичний спосіб життя.

Саме в зв’язку з цим в Великий пост важливо відмовитися по можливості від м’яса, молока, яєць, сиру і всього, що містить компоненти тваринного походження. «По можливості», тому що церква дає послаблення тим, хто хворий або малий.

Само собою, є сувора заборона на алкоголь. Його вживати категорично заборонено. Іноді буває, що людина робить помилку, з’ївши щось не пісне, н ів такому випадку не варто картати себе, адже ви зробили це не спеціально.

До речі, дітям бажано починатися постити з семи років, адже саме так говорять правила церкви.

Щоб було простіше переносити нестачу улюбленої їжі і внести хоч якусь різноманітність, намагайтеся користуватися рецептами смачних пісних страв на кожен день .

  • Заборона на веселощі

Тут важливо розуміти, що це заборона не на радість, а саме на веселощі. Не варто дивитися розважальні передачі та фільми по телевізору, а також все, що знижує нашу духовність і захаращує душу.

Корисно буде і зовсім відмовитися від телевізора та інтернету.

Зрозуміло, зробити це сучасній людині вкрай складно. Можна подивитися якісь цікаві наукові передачі, якщо захочеться себе якось розважити. Можна подивитися серйозний фільм без негативу або жартів.

Не варто влаштовувати бурхливі свята. Це дуже важливо, тому що пост- цей час молитов і смиренності. Варто потерпіти ці п’ятдесят днів, щоб душа і совість ваші залишалися чистими.

Не сумуйте в цей час. Радість повинна бути, але вона повинна бути духовною, світлою. Збирайтеся з улюбленими людьми за одним столом, обговорюйте справи і спілкуйтеся. Це час єднання сім’ї, взаємної підтримки.

  • Заборона на негатив

Ображатися, мстити, гніватися теж категорично заборонено. В пост важливо підтримувати людей, а найголовніше – прощати. По суті, це одне велике Прощена неділя, коли всі один в одного просять вибачення і дарують його.

Не забувайте, що справжня радість для Бога – побачити те, як діти його, тобто ми, прощають один одного, адже саме про це він просив нас: «Прощайте, щоб вам бути прощені».

Ви можете з якихось причин не дотримуватися два перших заборони, але цей просто зобов’язані дотримуватися безвідмовно, причому не тільки в пост, але і взагалі завжди. В цьому і є суть віри – навчити прощати.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page