fbpx
Духовна скарбничка
Великдень: прикмети, символіка, давні звичаї. Кажуть, цього дня можна вимолити у Всевишнього і привабити щастя на весь рік!

Про удачу, про заміжжя, про весілля, про новосілля… Великодні прикмети можуть розповісти практично про все! А давні повіря розповідають, як усе це привабити у своє життя.

Світле Христове Воскресіння – одне з головних свят у році. Тож не дивно, що воно оповите численними традиціями, обрядами, прикметами і забобонами. Кажуть, цього дня можна вимолити у Всевишнього і привабити щастя на весь рік.

10 великодніх прикмет:

1. Якщо людина бачить світанок у Великодній ранок, то до в її дім постукає удача.

2. Добрий знак, коли в ніч на Великдень насниться родич, якого вже не має. Це провісник того, що в цьому році сім’я буде здорова.

3. Для молодої сім’ї на Пасху почути зозулю – до поповнення. Якщо її почула незаміжня дівчина – бути сватанню та весіллю.

4. Коли в перший день Великодня погода погана, то врожай цього року буде хорошим.

5. На другий день свята ясна погода – літо буде дощове.

6. Якщо під час святкового богослужіння гасне свічка – до смутку, коли ж свічка протрималася до кінця служби та людина її сама загасила – до удачі.

7. На Великдень почути як стукає дятел – скоро мати власний будинок.

8. У великодню ніч ясне зоряне небо – чекайте заморозків.

9. У сім’ї буде благополуччя, якщо господиня спекла пишну і гарну паску.

10. На Великдень небо похмуре – літо не буде теплим.

У великоню ніч відкриваються небеса.

Кажуть, якщо з вірою в душі і від чистого серця на Пасху попросити у Господа виконати найзаповітніше бажання, то прохання буде почуте. Просто у Великодню ніч небеса відкриваються.

Особливу силу має молитва на Великдень. Якщо в святковий день від щирого серця помолитися і попросити у Всевишнього допомоги в будь-яких починаннях і добрих справах, то прохання буде почуте.

Українці здавна вірять, що у цей день удари дзвонів у церкві мають особливе звучання і чарівну силоу. Із кожним ударом дзвону люди просять миру, добра і світла своїй сім’ї і всьому людству, сподіваються на хороший урожай.

А незаміжні дівчата в цей момент бажають собі доброго чоловіка. Усі прохання від чистого серця обов’язково будуть почуті і здійснені.

Давні великодні звичаї і повіря

–  Щоб захистити дитину від пристріту і нечисті, протягом всієї великоднього тижня, починаючи з неділі, мати давала дитині натщесерце шматочок святого паски. Тому тільки годувала звичайною їжею.

– Щоб протягом року в родині був мир і лад, першу пасхальну трапезу в неділю необхідно починати з сім’єю в повному складі. Обов’язково кожен член сім’ї повинен з’їсти шматочок освяченої паски і шматочок освяченого яйця.

–  Кажуть, на Великдень треба обов’язково подати милостиню жебракові, якщо хочете в поточному році забезпечити фінансову стабільність.

–  На Великдень, як і на Благовіщення, прийнято відпускати на свободу птахів. При цьому треба загадати бажання, і вважається, що відпущений птах перекаже це бажання Богові.

–  Свічки, які купують в церквиі на Великдень, треба зберігати протягом всього року. Ними можна благословляти молодих, їх треба ставити біля тяжкохворих людей, також вони допомагають вигнати з дому нечисту силу.

–  Залишки воску від великодніх свічок треба зберігати до наступного Великодня. Народні прикмети говорять, що віск є оберегом дому та захищає сім’ї від прокльонів.

–  Якщо дитина часто вередує і плаче, то батьки на Великдень повинні піти до церкви, щоб там замолити свої гріхи.

–  Щоб урожай цього року не постраждав від злив, необхідно закопати в землю шкаралупу крашанок.

You cannot copy content of this page