Ви завжди неправильно змивали воду в унітазі: більшість людей забувають про важливу деталь!

Ви завжди неправильно змивали воду в унітазі: більшість людей забувають про важливу деталь!

У середньому кожен з нас ходить в туалет від 4 до 5 разів на день. Виконавши свої потреби, ми поспішаємо злити воду в туалеті, не задаючи зайвих запитань. Але чи знаєте ви, що цей простий жест може становити серйозну небезпеку для вашого здоров’я? Розшифровка.

Черги до туалетів нестерпні, особливо коли поспішаєш. І якщо той факт, що ви почули звук зливу в туалеті, полегшує вас, знайте, що цей жест далеко не заспокоює!

Чому не можна змивати воду після відвідування туалету?

Якщо коли ви були дитиною, ваші батьки завжди наполягали на тому, щоб ви закривали сидіння унітазу перед тим, як змивати воду в унітазі, вони мали рацію, і наука це довела. Дійсно, дослідники з Університету Колорадо пролили світло на те, що насправді стається, коли в туалеті змивають воду, і результат очевидний.

Змив туалету викликає розповсюдження небезпечних крапель

Озброївшись дуже яскравим зеленим лазером, вчені з Університету Колорадо провели експеримент у лабораторії, щоб виявити, як крихітні крапельки води, невидимі неозброєним оком, швидко вилітають у повітря з чаші, коли унітаз змивають без закритого сидіння.

Дійсно, результати досліджень показали, що під час виконання цього жесту сила потоку води викидає всі частинки, які знаходяться всередині чаші, таким чином сприяючи поширенню бактерій.

Дійсно, ці аерозолі та краплі можуть швидко переносити мікроби на відстані до 2 метрів за секунду, якщо унітаз змивається без закритої кришки.

Змив унітазу без закриття кришки створює підвищений ризик зараження

Але, як стверджують дослідники, коли ці частинки не осідають на поверхнях (боках унітазу, стінах, підлозі та інших навколишніх предметах), мікрокраплі залишаються у підвішеному стані в повітрі протягом 16 хвилин. На жаль, вдихаючи їх, ви піддаєте себе безпосередньому впливу цих мікробів.

Тим не менш, ситуація може швидко ускладнитися, коли туалет використовується спільно з людиною не дуже здоровою (сусідами по кімнаті, колегами по роботі, друзями, членами сім’ї…).

У цьому випадку найпростішим рішенням буде опустити сидіння раніше змивання унітазу, це може стати проблематичним, якщо унітази не обладнані цією кришкою, що зазвичай буває в громадських туалетах (бари, дискотеки, торгові центри, аеропорти тощо).

Оскільки такі туалети щодня використовуються сотнями людей, ризик значно зростає. Але яке рішення можна передбачити в цьому випадку?

Безпечне змивання туалету: яке рішення?

Експерти зазначають, що громадські туалети повинні бути обладнані сидінням для унітазу. Крім того, вони наполегливо радять людям використовувати його вдома, коли вони хочуть змити воду в туалеті. Хоча закриття кришки не є 100% ефективним рішенням проти цієї проблеми. Тим не менш, це дозволяє обмежити на 30-60% поширення часток, які можуть переносити мікроби.

Ви, напевно, зрозуміли, що закривати кришку унітазу перед змивом – це чудовий рефлекс, який можна запозичити, оскільки він допомагає уповільнити поширення бактерій і вірусів.

Бережіть себе та своїх рідних!

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua