У моєї свекрухи Олени Миколаївни дуже трепетне ставлення до грошей. Вона виросла у небагатій робітничій сім’ї, де економити на кожній копійці було нормою.
Батько робітник на заводі, мати швачка на фабриці працювали багато, а ось грошей на той час за таку роботу отримували мало.
Тому дитинство маленької Олени пройшло без надмірностей. Свої дитячі звички до економії вона перенесла й у доросле життя. У такій манері вона виховала і свого сина.
Чоловік розповідав мені, як у дитинстві йому доводилося довго ходити в одязі, на якому вже місця не було для латок.
Він просив мати купити йому інші штани чи сорочку, але мати завжди відповідала одне й те саме:
— Латку поставимо, гроші зекономимо.
Перші роки нашого заміжжя мені важко вдавалося вмовляти його на хоч якісь витрати. Банальний похід у магазин за продуктами перетворювався на випробування.
Ми оминали кілька магазинів, де чоловік записував ціни на те, що ми хотіли купити.
А потім порівнював десь і дешевше, і тільки після цього ми купували. Такі закупівлі тривали іноді по 3-4 години і заради вигоди кілька гривень. Це було нестерпно.
Читайте також: Або продаєш квартиру і ми купуємо автомобіль, або прощай, навіть аліментів від мене не отримаєш і поїдеш до батьків з дитиною!
Проте через кілька років мені вдалося змінити ставлення чоловіка до грошей. Але свекруху переробити було неможливо.
У вихідні вона часто приїжджала до нас у гості. Побачити сина та онуку.
Я не хотіла, щоб наша дочка, чого потребувала і тому ми з чоловіком намагалися її балувати. Купували гарні та дорогі речі, іграшки, ляльки. Чоловікові особливо подобалося давати дочці те, чого він сам був позбавлений у своєму дитинстві.
Від усього цього свекруха приходила в сказ. Усі її парафії закінчувалися сваркою.
– Ви що дитину змалку до розкоші привчаєте. Звикне, що у житті все легко дістається.
– Ви Олено Миколаївно минулим мешкаєте. Вам 10 гривень вже гроші величезні. Нехай наша дочка в розкоші, як ви говорите, росте. А не як ваш син латах ходив.
Цими словами свекруха зазвичай переходила не нормативну лексику чи починала читати моралі.
– Ах, ти. Наше покоління економії зросло. А ви невдячні. Сергій, кого ти вибрав собі за дружину. Ох, не доведе твоя дружина до добра, згадайте мої слова ще. Усю сім’ю світом пустить.
Ось так і живемо. Але балувати доньку все одно не перестанемо. У дитини має бути дитинство, а не латки.
Фото – авторське, ілюстративне.
Передрук без посилання на ibilingua.com заборонено.
Недавні записи
- Вже було назначено дату весілля, ми з Лесею вирішили побратися 25 листопада. І раптом батько запрошує мене в ресторан на вечерю, сказав, аби я прийшов сам для серйозної розмови. Виявляється, в моїй родині є таємниця. І як тепер бути – я не знаю. Батько хоче вписати його у спадок
- Коли всі гості розійшлися до мене на кухню зайшла свекруха і давай усіх наших друзів хвалити, а ось на мене “болото лити”. – Ти себе взагалі в сукні хоч іноді бачиш? Ти ж жінка! Та на Маринку любо глянути! – З того моменту зчинилась “буря”. Навіть не знаю, чим би все це закінчилось, якби не втрутився чоловік. Тепер Олена Василівна чекає від нас вибачень. – Ну-ну, побачимо ще, до кого ви звернетесь, коли потрібно буде з Вікусею посидіти!
- В неділю мама нас усіх запросила до себе на піцу. Ми сиділи, багато розмовляли, але згодом я помітила одну “цікавинку”. Річ у тім, що мама ставитися до моєї доньки так, як ставилася до мене в дитинстві. – Любі мої, ходіть сюди з книжечкою і по черзі покажете мені, як ви читаєте!, – сказала вона моїм племінникам. – Розумнички! Ви заслуговуєте на гарні подарунки від Миколайка, – сказала вона їм. А моєї Емілії для неї ніби й не існувало, хоча в тої чимало талантів!
- Коли чоловік вже був лежачий, наша дочка єдине чим допомогла, так це купила ортопедичний матрац. При першій же можливості Леся наголошувала на його ціні. Грошима на лікування скидалися всі, окрім рідних дітей, але я мовчала. І ось вже який час, як мого Гриші не стало. Матрац цей чищенню не піддавався, тому я його відправила на горище. І ось коли я Лесі пожалілася на спину, та мені сказала його зняти і лягати спати. Певне таких дітей, як в мене, ні в кого нема. Сльози так і линуть через обіду!
- Поки мама ходила з Дмитром Павловичем на каву, чи в театр і кожен платив сам за себе, я була спокійна. Але місяць тому моя майже сімдесятилітня мама вмовила “коханого” поїхати на екскурсію до Польщі. Той грошей не мав, і мама не придумала нічого кращого, ніж оплатити тур самостійно. Брат просто сміється, і каже дати мамі спокій, але я бачу, як той чоловік її просто використовує. Коли вона залишиться без копійки, хто її доглядатиме?