fbpx

Як часто потрібно міняти постільну білизну? Не піддавайте своє здоров’я ризику

Як часто потрібно міняти постільну білизну? Не піддавайте своє здоров’я ризику

Хто не любить знайти затишне, тепле та зручне ліжко в кінці дня? Однак зміна постільної білизни не обов’язково є частиною цього задоволення. Простирадла, підодіяльники, наволочки та ковдри — це постільна білизна, яка безпосередньо контактує з нашим тілом і може стати розсадником мікробів, якщо її не чистити та міняти регулярно.

Мистецтво сну не обмежується вибором правильного матраца та пружинного блоку, а й увагою до постільної білизни. Якщо сон життєво важливий для нашого організму, чистий і продезінфікований комплект постільної білизни необхідний для міцного здоров’я та кращої гігієни. Але як часто його потрібно міняти? Тут ви знайдете всі поради щодо зміни постільної білизни та гарного сну.

Яка ідеальна частота зміни простирадла?

Кількість бруду, кліщів і бактерій, які купаються в простирадлах нашого ліжка, неймовірна. Під впливом поту, тепла та вологості вони розмножуються в простирадлах і перетворюють їх на живильне середовище. Огидно, правда? Без паніки! Ми показуємо, як часто потрібно міняти постільну білизну , давайте…

Як часто потрібно прати простирадла?

Дійсно, частота зміни простирадл тісно пов’язана з вашим станом і вашою паралельною гігієною. Ось рекомендації науковців: бажано прати простирадла щотижня якщо ви іноді пропускаєте душ, завели домашнього улюбленця, який пробирається у ваше ліжко, або перекушуйте в ліжку.

Також доцільно міняти простирадла в наступних випадках:

Кожні два тижні, якщо ви наполягаєте на прийнятті нічного душу та спанні в піжамі;

Двічі на тиждень, якщо у вас проблеми з диханням або закладений ніс. Слина, що виділяється під час сну, може ще більше стимулювати кліщів;

Щодня, якщо ви або хтось із ваших домочадців є носіями вірусу, наприклад грипу чи застуди, або запущених проблем шкіри…

Зібрану брудну білизну потрібно випрати м’яким миючим засобом, ви знаєте, гарна постільна білизна того варта. Крім того, чим більше ви пратимете постільну білизну правильними жестами, тим привабливішою і приємнішою вона буде на дотик. Тому необхідно мати як мінімум два комплекти постільної білизни.

Як правильно прати брудні простирадла?

Що може бути приємнішим, ніж чисті простирадла, які пахнуть свіжістю? Тому дотримуйтеся цих порад:

Не полінуйтеся випрати простирадла, навіть якщо місця мало, і вам доведеться проявити додаткову винахідливість, щоб правильно їх розстелити;

Знімаючи простирадла, щоб випрати їх, намагайтеся не трясти їх і не тягнути на себе, оскільки пил і бактерії можуть поширюватися по кімнаті або на вашому одязі. Попереджаємо алергіків!

Уважно читайте етикетки білизни, щоб визначити цикл прання та температуру. Якщо це неможливо для вас, ідеальна температура така:

Від 40° до 60° для бавовняних простирадл;

Не більше 40° для чорних, кольорових або лляних простирадл;

50° для поліестеру;

Максимум 30° для атласних простирадл.

Дитяча білизна потребує спеціального миючого засобу, як і постільна білизна з шовку, льону або атласу. Плануйте ту, яка зможе захистити волокна тканини і не зробити її грубою. Бавовняна білизна, навпаки, більш байдужа до природи миючого засобу, тільки для всіх останніх варто уникати відбілювача;

Блискучий відбілюючий трюк — посипати білизну невеликою кількістю харчової соди перед пранням, результат приголомшливий!

Спінінг – це важливо! Ми радимо вам не захаращувати пральну машину, щоб цикл віджимання проходив оптимально;
Висушіть простирадла належним чином на решітці під яскравим сонячним світлом або просто на відкритому повітрі та не залишайте їх без місця після завершення циклу прання. Правильне сушіння зберігає запах білизни та є першим рішенням проти пилових кліщів.

Перед вами повний маленький посібник із прання здорової постільної білизни протягом днів. Крім того, зауважте, що мікробіологи підкреслюють інтерес провітрювання ліжка, як тільки ви прокидаєтеся, відкриваючи вікно, поки ви готуєте сніданок.

Коли міняти наволочку?

Якщо справді існує килим Аладдіна, який переносить нас у країну чудес, то це має бути наша подушка, друг на всі часи. Підтримуйте її, і вона винагородить вас!

Протягом ночі наволочка вбирає піт, жир з обличчя та шкіри голови, залишки кремів, багато клітин, лупи та дрібних волосків, і вся ця маленька (велика) суміш може спричинити прищі та проблеми зі шкірою, про які ви навіть не уявляли. Не кажучи вже про кліщів, які люблять усе це дрібне сміття, що кишить на вашій наволочці!

Ви уявляєте, що ви вже добре прийняли душ і повернулися до своєї брудної наволочки? Неймовірно! Радимо міняти наволочку раз на тиждень, і ви вже побачите, як зміниться якість вашої шкіри.

Коли прати подушку?

Прання наволочки не заважає виділенням організму проникати на подушку, тому про прання останньої теж варто подумати. Будьте впевнені, цього разу частота прання більш рознесена в часі.

Для синтетичних подушок ми рекомендуємо частоту два місяці, тоді як подушки з пір’я та пуху можуть чекати до шести місяців. Таким чином, ви глибоко знищуєте бактерії.

Шановні читачі, вітаємо вас зі сном на свіжій постільній білизні і бажаємо приємного сну!

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page