fbpx
Духовна скарбничка
Як зустріти та провести свято Миколи Чудотворця у 2022 році? Яких чудес чекати на день Миколи Чудотворця Зимового, 19 грудня 2022 року? Ми підготували для вас, наші любі, цікаві відповіді і гарну історію, які допоможуть вам зробити свято щасливим і здійснити бажання!

Яких чудес чекати на день Миколи Чудотворця Зимового, 19 грудня 2022 року?

Як зустріти та провести свято Миколи Чудотворця у 2022 році? Навіть важкі часи не стануть на шляху до чистого та прекрасного Дня святого Миколая. Звичайно, доведеться трохи змінити стиль святкування. Але спочатку пропонуємо згадати історію цього великого святого і чому його так поважає весь світ.

19 грудня діти шукатимуть під подушками бажані подарунки. Хто був слухняним, той отримує те, про що просив у листі до святого Миколая. Тоді як неслухняні шибеники ризикують отримати хмиз замість подарунка. Варто знати, що така традиція не була взята зі стелі і просто вигадана, а лише дійшла до наших днів, трохи змінившись.

Історична персоналія

Миколай, якого прозвали Чудотворцем, народився на теренах нинішньої Туреччини. Сім’я хлопчика була заможною, тому Миколай здобув гарну освіту і вирішив присвятити своє життя служінню Всевишньому.

Хлопець намагався допомагати нужденним як міг. Приносив їжу, жертвував гроші та речі. А після відходу батьків у найкращі світи Миколай роздав всю свою величезну спадщину бідним.

Спершу люди не знали, хто ж їхній благодійник. Миколай намагався зберігати анонімність та не привертати увагу до своїх добрих справ. Однак згодом громадськість таки дізналася, хто їхній благодійник, і побажала, щоб Миколай став їхнім місцевим єпископом.

Святий вважається покровителем дітей, мандрівників, моряків та всіх, хто потребує божественної допомоги та опіки.

Гарна історія

Але звідки взявся той факт, що святий Миколай залишає дітлахам подарунки під подушкою? Мабуть, це трансформація одного зі сказань про добрі справи Миколая. Святий дізнався, що дуже бідний чоловік має трьох дочок на виданні. Чоловік хотів тільки добра для своїх дітей, хоч і знав, що без посагу їм не бачити щастя в особистому житті. Такі були колись традиції, нічого не вдієш.

Щоб допомогти дівчатам здобути своє щастя, Миколай вирішив допомогти їм. Зрозуміло, не розкриваючи особистість. Згідно з першою теорією, святий чудотворець тихо пробрався до будинку бідняка і залишив біля кожної дівчини по мішечку із золотими монетками. На ці гроші майбутні нареченої змогли забезпечити собі чудовий посаг.

Друга теорія свідчить, що вікна та двері будинку були зачинені, тому святий Миколай закинув монетки через димар. Вони розсипалися якраз у шкарпетки дівчат, які ті повісили сушитись біля каміна. Адже не дарма в деяких країнах подарунки діти шукають у красивих червоних шкарпетках.

Справжня допомога

У темні часи добре видно світлих людей. Саме зараз, коли в Україні триває війна, важливо приділити свою увагу дітям. Не лише своїм, а й тим, хто залишився без батьківського піклування або у важкій життєвій ситуації.

У соціальних мережах можна знайти цікаві флешмоби, де будь-який користувач може стати “миколайчиком” для дитини, чиї батьки стали переселенцями.

Принцип дії таких флешмобів простий. Батьки пишуть, з якого населеного пункту їм довелося виїхати у зв’язку з війною, та допомагають діткам сформувати їхні побажання для свого благодійника. Найчастіше малюки просять іграшки та солодощі, а також щоб швидше закінчилася війна і Україна святкувала заслужену перемогу.

На повідомлення батьків відгукується бажаючий, хто погоджується стати «миколайчиком» для конкретної дитини. У особистих повідомленнях у соцмережі батьки можуть надати довідку, що вони справді переселенці, а також вказати, куди потрібно надсилати посилку з подарунками. Благодійник уточнює необхідні нюанси та готує для дитини святковий сюрприз.

Крім того, можна звернутися до представників благодійних організацій, якщо не бажаєш шукати вищезгаданих акцій в Інтернеті. Або до місцевої влади твого міста, села. Людей, які втратили свої будинки, потрібно підтримувати всіма можливими способами. Їхні діти точно будуть дуже раді подарункам від «миколайчиків».

Добре свято Миколи Чудотворця у 2022 році

Порадувати дітлахів можна не лише подарунками, а й корисними заходами, майстер-класами, зустрічами з цікавими людьми. Наприклад, разом можна вчитися готувати святкове печиво та прикрасити його.

Якщо зібрати компанію з дітлахів, то вийде набагато веселіше. Але не слід забувати про правила поведінки під час повітряної тривоги. Безпека малюків має бути на першому місці!

Нехай же Чудотворець швидше приходить до кожного з нас і приносить добро. Нехай Всевишній допомагає кожному малюкові, благословляє його на добрі справи та захищає своїм божественним покровом. Бажаємо, щоб під подушками не було хмизу, а тільки милі подарунки, солодощі, листівки та побільше щастя й затишку у ваших оселях!

Передрук без посилання на ibilingua.com.

Фото ілюстративне, спеціально для ibilingua.com.

You cannot copy content of this page