fbpx

Якщо ваші огірки скручуються і жовтіють, то ось що треба робити! Цей розчин вбереже огірки!

Цей розчин вбереже огірки від багатьої хвороб, а ще він безпечний, бо зроблений з натуральних засобів.

Коли зявляться по 3-4 листочки, огірки слід обробити цим засобом: на відро води додати 30 крапель йоду, 1 л молока і 20 г господарського мила. Оприскувати овочі таким розчином слід кожні 10 днів.

Ось ще один засіб, який чудово допомагає від попелиці:

  • води – 9 л
  • сироватки – 1 л
  • йоду – 40 кр.

Вода повинна бути відстояна і тепла. Оптимальним буде температура 25-28 градусів. Ні в якому разі не можна використовувати холодну воду, тільки прогріту. Сироватка має бути свіжою, не вареною. У воду виливаємо сироватку і додаємо йод. Все ретельно перемішуємо до однорідного стану. Суміш готова для використання.

Переливаємо її у обприскувач або пульверизатор. Рекомендується використовувати відразу ж після приготування, плоди можна вживати в їжу вже на наступний день.

Найбільший ефект показує обприскування раз в десять днів. В такому випадку можна домогтися того, що хвороби зовсім не буде.

Від пожовтіння – сироватка

В якості профілактичного засобу для молодих рослин використовується наступний розчин: змішується 1 літр води і 2 склянки сироватки. Обприскування проводиться на листя молодих рослин. Це вбереже огірки від пожовтіння і захворювань, що вражають листя. Регулярність обробки – один раз на сім днів.

Для профілактики

А ось цей рецепт рекомендується застосовувати в якості профілактичної обробки після появи 5-6 листочків. Обприскування проводиться в регулярністю раз в 10 днів.

Готується суміш наступним чином. Необхідно:

  • 9 літрів води (вимоги до ній описані вище в першому рецепті)
  • 1 літр молока
  • 30 крапель йоду
  • 20 г звичайного господарського мила натертого на тертці
  • Мило забезпечить прилипання суміші на листя. Цим розчином можна обробляти не тільки огірки. Наприклад, воно прекрасний засіб від фітофтори томатів.

Готовий розчин не рекомендується зберігати, а використовувати відразу ж, щоб не зіпсувався. Оброблені плоди можна їсть вже на наступний день.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook.

You cannot copy content of this page