fbpx
Духовна скарбничка
Завтра, 21 вересня 2022 року – величезне свято, Різдво Пресвятої Богородиці. Як провести цей день, про що просити Пресвяту і яких чудес чекати на Різдво Пресвятої Богородиці кожній українській жінці. Християнкам потрібно виконати кілька важливих дій

Завтра, 21 вересня 2022 року – величезне свято, Різдво Пресвятої Богородиці. 

Різдво Пресвятої Богородиці у 2022 році традиційно відзначають 21 вересня. Вважається, що саме з цього дня розпочинається новий церковний рік.

Це одне з найважливіших та шанованих свят у православному календарі. Особливого значення цей день має для жінок, оскільки він став символом чуда Господнього, адже саме Богородиця виносила та народила святе дитя – Сина Божого.

Це християнське свято має дуже давню і цікаву історію. За переказами, батьки Діви Марії, Йоаким та Анна жили в місті Назарет. Вони мріяли про дитину, але доля була до них неприхильна. Євреї вірили, що так Бог карає людей.

Подружжя благало Бога про прощення, просили Його послати їм дитину. Горе їх було настільки велике, що праведний Іоаким вирушив у пустелю. Він прийняв там найсуворіший піст і невпинно молився. Коли про це дізналася його дружина, вона почала молитися Господу ще дужче. Ганна звинувачувала у всіх бідах себе.

Якось у молитві Ганні з’явився ангел. Він сказав, що благання їх почуті, а значить, жінка народить дитину.

І ангел не обдурив. Коли Йоаким повернувся до Назарету, його дружина народила доньку у призначений термін. Дівчинку назвали Марією.

Саме з цієї причини Різдво Пресвятої Богородиці вважається таким важливим святом саме для жінок.

Багато хто з нас чекає на цей день, щоб попросити Богородицю про дитину. За переказами, цього світлого дня Діва Марія виконує жіночі прохання. Треба вірити!

Однак для цього християнкам потрібно виконати кілька важливих дій.

Що потрібно зробити 21 вересня

21 вересня 2022 року у церквах відбуватиметься святкова служба. Якщо ти хочеш, щоб Діва Марія почула тебе, обов’язково сходи до храму цього дня. Адже всі молитви, звернені до Богородиці, мають чудотворну силу.

Оскільки це свято таке важливе для жінок, то найчастіше саме вони просять Богородицю про народження малюка.

Але просити можна не лише про народження малюка. Можливо, ти почуваєшся нещасливою у шлюбі або ти, навпаки, не можеш знайти чоловіка.

А ще священнослужителі кажуть таке: «На Різдво Пресвятої Богородиці можна і треба подавати Сорокоуст про здоров’я. А також можна подати записки: про захист та заступництво, про захист дітей та дорослих від недуг, про дарування дітей та допомогу в роботі».

Молитись можна довго, буквально весь день. Чим чистішими будуть твої наміри, тим швидше здійсниться заповітне бажання.

21 вересня не буде зайвим допомогти нужденному. Наприклад, це може бути бездомна людина, біженець або навіть тварина, яка живе на вулиці. Пам’ятай, що всі добрі справи повернуться тобі сторицею!

Закінчити цей день можна по-сімейному. Приготуй святкову вечерю та збери найближчих людей. Не скупися і зроби стіл по-справжньому багатим.

Раніше люди вірили, що чим розкішніше бенкет у це свято, тим щедрішим буде врожай і добробут родини наступного року.

Однак пам’ятайте, що готувати м’ясні страви не можна. Також під забороною молочні продукти та страви з них. А ще Богородиця не схвалить, якщо на столі будуть міцні напої.

У цей день не зайве сходити в гості до своїх родичів, особливо до бабусь і дідусів.

Звичаї та прикмети

На честь свята можна прикрасити квартиру чи хату свіжими квітами. Це символ чистоти Богородиці та її краси.

Як декор можна використовувати серветки та свічки блакитного або синього кольору. У православній богослужбовій традиції ці відтінки називають богородичними.

Якщо ти маєш таку можливість, напередодні виберись на природу, щоб зустріти світанок 21 вересня біля річки.

За народною прикметою, так незаміжні дівчата чи самотні жінки зможуть швидше зустріти своє кохання, свою долю. А тим, хто вже одружений, радять вмитися річковою водою. Вона продовжить молодість та красу, подарує сімейне щастя.

За повір’ям, Різдво Пресвятої Богородиці нагадує, якою буде майбутня осінь.

Наші пращури ще давно помітили: якщо у цей день погода хороша, то й осінь буде холодною. А от якщо святкове небо затягнуте хмари, чекай на холодну та дощову осінь цього року.

Всім добра й миру!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.