fbpx

Закарпатські пасулі “дзьобачки” навчила готувати одна господиня з Мукачево. Як же це смачно! Тепер ця ситна страва в нас часто на столі. Зберігайте рецептик, господиньки!

Закарпатську квасолю “дзьобачки”  готувати її просто, потрібно тільки не забути заздалегідь придбати спеції, замочити квасолю і заморозити кілька пучків зелені (ну або купити свіжої)

400 г червоної квасолі

1 велика цибулина

Пучок петрушки, кропу і базиліку (свіжі або заморожені)

3 ст ложки олії

3 ложки грузинської або кавказької аджики (можна купити нашу, продається в супермаркетах)

2 ложки томат-пасти або протертих помідорів

Сіль, чорний перець

1 ч ложка меленого коріандру,

1 ч ложка хмелі-сунелі

1 ч ложка сушеного базиліку

Читайте також: НІЧОГО НЕМАЄ СМАЧНІШОГО ЗА ЦЮ НАМАЗКУ! НІЯКІ ПЛАВЛЕНІ СИРКИ ЧИ ПАШТЕТИ І ПОРУЧ НЕ ЛЕЖАЛИ! ЧОЛОВІК І СИН Б’ЮТЬСЯ ЗА ОСТАННІЙ БУТЕРБРОДИК. А ВСЕ ТОМУ, ЩО СМАЧНІШОГО ЗА САЛО НЕМАЄ НІЧОГО! РЕЦЕПТ БУТЕРБРОДНОГО САЛЬЦЯ МОГО ДІДУСЯ.

1. Квасолю замочуємо звечора. Цей процес розм’якшує боби і дуже зменшує тривалість варіння. Потім відварюємо її до готовності, кілька разів змінюючи воду: закипіло – злили, закипіло – злили. В третій воді готуємо квасолю до напівготовності. Вимикаємо вогонь і залишаємо квасолю у відварі. (за матеріалами)

Це бабусине шаманство насправді має під собою дуже науковий ґрунт. По-перше, таким чином ми позбавляємося від олігосахаридів, які не засвоюються нашим організмом і стають причиною зайвого газоутворення. Грубо кажучи, від зцідженої квасолі ми не будемо стільки пукати:) А по-друге, від перепаду температур квасолю швидше вариться. Також пам’ятаємо, що квасолю солять у кінці, оскільки від солі вона нерівномірно розварюється (частково тверда, частково кашкою).

2. Окремо у казані або товстостінній каструлі обсмажуємо посічену цибулю до прозорості разом з сухим базиліком, коріандром і хмелі-сунелі. Сухі трави зазвичай потрібно саме обсмажувати, щоб вони відкрили свій аромат.

3. Засипаємо дрібно посічену зелень петрушки і кропу. Свіжий (або морожений) базилік тепер не додаємо. Все перемішуємо і тушкуємо, доки зелень не пом’якне.

4. Додаємо аджику і томатну пасту. Все разом тушкуємо хвилини три-чотири, додаємо всю квасолю і відвар (відвару стільки, щоб покривав квасолю на 2 пальці). Все разом тушкуємо до м’якості квасолі. Солимо, перчимо і посипаємо дрібно посіченим зеленим базиліком

В закарпатських дзьобачках допускається, щоб частина квасолі трохи розварилася і надала страві наваристості. Іноді всю її навіть трохи притовкують товкачкою.

Смачного!

You cannot copy content of this page