Сирник “Спартак” стане вашим улюбленим за свій неймовірний смак і простоту у приготуванні! Цей рецепт – від моєї подруги-кондитера з Франківщини, ви так само будете за нього вдячні, як і я! Такий торт стане окрасою будь-якого святкового столу! Він неймовірно смачний.
Сирник “Спартак”
Складові:
Шоколадні коржі:
3 яйця
2 ст. л. меду
200 г цукру
120 г масла
3 ст. лож. олії
600 г борошна
6 ст. лож. молока
1.5 ч. л. соди
0,5 ч. л. солі
60 г какао (4 ст. лож.)
Масло +цукор + мед і молоко – все в миску, поставити на водяну баню, щоб вода не торкалася стінок миски.
Маса має розтопитись.
Яйця збити виделкою і додати до рідкої маси, прогріти до розчинення цукру.
Додати соду, какао, розмішати і гріти 5-7 хвилин. Утвориться пінка.
Зняти з вогню та дати охолонути. Додайти в тісто олію для еластичності тіста. Далі порційно ввести просіяне борошно і сіль (з борошном обережно, щоб не забити тісто, бо при охолодженні воно буде не таке м’яке).
Поділити тісто на 9 кульок, 7 пекти, а 2 залишити для коржів з сиром.
Качати тоненькі коржі, пекти при t 180° 3-5 хвилин. Готові коржі накрити дощечкою, щоб були рівні. В холодильник можна не ставити.
Сирні коржі:
1 кг кисломолочного сиру
4 великих яйця
200 г цукру
120 г масла
40 г манки або крохмалю
1 пак. ванільного цукру
Сир + жовтки + цукор + манка (крохмаль) + масло + ванільний цукор – все збити за допомогою блендера (можна перетерти сир через сито і збити все міксером).
Довго не збивати,бо при випіканні сирник піднімається, а потім осяде.
Збити окремо охолодженні білки + щіпка солі до стійких піків та обережно ввести в сирну масу.
Розкачати одну шоколадну кульку в корж, виложити в деко на пергамент, поверх виложити половину сирної маси, розрівняти. Пекти при t 180° 30 хвилин.
Спекти таких два коржа.
Крем:
660 мл молока
100 г манки
260 г цукру
340 г масла
1 лимон великий
Лимон заливаємо окропом і залишаємо на деякий час.
Манну крупу засипаємо в холодне молоко, розмішуємо, ставимо на плиту і варимо густу манну кашу. Так вона краще провариться і в готовому кремі абсолютно не відчувається, немає манних крупинок.
Постійно помішуючи, доводимо до кипіння, після початку кипіння варимо 3-5 хвилин. Манка повинна добре проваритися і загуснути. Знімаємо каструлю з вогню, коли манка охолоне, вона стане ще густішою.
Дістаємо лимон з води, обсушуємо. Потрібно з лимона зняти цедру, потім лимон очистити від шкірки (як апельсин), зняти білий прошарок, який може дати гіркоту, розібрати лимон на часточки, видалити кісточки і по можливості плівку, перегородки.
Далі необхідно збити його блендером і поступово додаємо цукор, розбиваємо в однорідну масу. Додаєте манну кашу, цедру лимона і добре ще раз збити блендером до однорідної маси. Консистенція у манної маси як у заварного крему.
Даємо повністю охолонути до кімнатної температури.
Збиваємо вершкове масло, обов’язково кімнатної температури, до побіління. І поступово додаємо манку з лимонним соком. В самому кінці ще раз добре збивала крем міксером до однорідності. Тільки крем не перебити, інакше він може разшаруватися.
Крем виходить досить щільний, стійко тримає форму, дуже приємний на смак, у ньому є явна лимонна нотка, а манка абсолютно не відчувається.
Скласти пляцок: сирний корж сиром до верху – крем – 7 шоколадних коржів, промащених кремом- сирний корж сиром донизу. Зверху поставити тягар та поставити в холодильник.
Полити помадкою або розтопленим шоколадом, прикрасити за бажанням.
Це неймовірно смачно!
Передрук без гіперпосилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, з вільних джерел, Ютуб.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook і залишайте свої коментарі!
Недавні записи
- П’ять років минуло з того часу, як ми з сестрою перестали спілкуватися. І ось днями Анна мені написала повідомлення в одній із соц. мереж. І хоч мені дуже сумно без неї, бо росли ми з Анною наче сестри близнючки, та пробачити вчинок її чоловіка я не можу. Надто сильно він нам нашкодив свого часу. Дмитро прекрасно знав, що до суду я на нього не подам, бо надто сильно люблю сестру!
- Ми з живемо у великому будинку разом з мамою чоловіка. У Віри Павлівни в домі багато вільних кімнат, вона казала, що їй самотньо самій і запросила нас, поки ми з Олексієм не придбали ще своє житло. І ми на свою голову погодилися. Живемо, але мене все дратує до дрібниць. Поясню, чому. Все почалося з наших заручин, коли моя майбутня свекруха сказала Льоші: “Ти поспішаєш, дивися щоб не пошкодував”! Весілля було за її сценарієм. Я не пробачила. Вона лізе у все «куди пішли», «чому мені не сказали, що затримаєтеся», «що приготувати», а коли кажеш, що приготувати – свекруха готує не те, а на свій смак і багато, ніхто не з’їдає, летить у смітник. Віра Павлівна постійно гладить речі мого чоловіка, коли вони не потребують прасування. Днями причепилися до Льоші, що у нього маленький заробіток, а їй в її віці хочеться краще і якісніше харчуватися
- За вечерею донька сказала, що з нетерпінням чекає, коли знову побачить Марічку та маленьку Кароліну. Роман почервонів, а мені знадобився час, щоб прийти до тями і розкласти усе по-поличках. Лише на другий день я запитала чоловіка, хто така Марічка. Він мовчав, змінюючи колір лиця, як хамелеон, і я почала змушувати його відповідати на мої питання. Це в голові не вкладається. В мого чоловіка є позашлюбна дитина, а моя рідна сестра – її мама!
- Денис зателефонував мені, щоб спитати, як готувати відбивні і варити супчик, бо Наталя, бачте, образилась на нього, що він відмовив їй в покупці дублянки. Я як це почула, давай їй дзвонити, але виявилося, що Наталя заблокувала мій номер. Вона в нас сама знаюча і сама розумна і їй нічиї поради не потрібні. Зі свого боку мені шкода мого братика, що в нього така сім’я. Він у мене добряга і трудоголік. Та Наталка не цінує в ньому ці якості
- В церкві людей було не багато, мабуть через негоду. Та мій сусід Петро приїхав із невісткою, це я вже побачила, як підходила до воріт церкви. Після служби всі повільним ходом рухались до домівок. Я також боялась послизнутись і впасти, тому особливо не спішила, тай думала, що можливо сусіди мене покличуть, щоб підвезти. Аж тут такі верески, мій сусід Петро вигукував, щоб невістка вийшла з машини