fbpx

Я була розлучена і виїхала з дітьми минулого року на Прикарпаття до далекої родички. І тут залишилася, бо зустріла свою долю – дуже хорошого чоловіка. А його мама навчила мене найсмачніші голубці готувати, яких я зроду раніше не готувала

Я була розлучена і виїхала з дітьми минулого року на Прикарпаття до далекої родички. І тут залишилася, бо зустріла свою долю – дуже хорошого чоловіка.

А його мама навчила мене найсмачніші голубці готувати, яких я зроду раніше не готувала! Така смакота, не передати.

Вся справа, виявилося, в секретах, яких я раніше не знала. А тепер готувати цю страву для мене – одне задоволення!

Ось наприклад, варити капусту так довго, але добре, що тепер я знаю один трюк.

Раніше я дуже рідко готувала голубці, оскільки думала, що з ними доведеться довго поратися. Особливо спантеличувала мене підготовка капустяного листя. Але для того, щоб побалувати рідних цією смачною стравою, необов’язково провести весь день на кухні!

Просто можна зробити заготівлі з вечора, а загорнути голубці завтра вранці або на обід, наприклад. Існує кілька способів, завдяки яким капуста для голубців швидко готується, а час приготування значно скорочується. Про це я дізналася від мами коханого.

Щоб заготовлені капустяні листи були тонкими та красивими, потрібно правильно вибрати сорт капусти. Тверді, круглі та важкі качани з жорстким листям не підійдуть. Краще брати широкі та плоскі, у яких рівні та тонкі листочки. З кількох качанів вибрати той, який буде легшим.

Способи приготування капусти для голубців є різні. Мама Тараса розповіла мені декілька, які вона сама перевірила роками.

Заготувати капусту для голубців можна заздалегідь. Перед приготуванням борщу, солянки або рагу необхідно зрізати акуратно з капусти маківку, загорнути в пакет і покласти в морозилку.

Надумала робити голубці – дістала та розморозила! Листочки виходять красивими, податливими і без грубих прожилок. Можна заморозити качан капусти цілим. Його потрібно очистити від верхнього листя, вирізати качан, загорнути в пакет і помістити в морозильну камеру.

Так слід зробити, коли капусти багато і вона починає псуватися. Далі дістаєте її за потреби і розморожуєш, коли плануєте готувати голубці.

Інші поради, які я теж тепер враховую під час приготування голубчиків.

Багато господарок парять капусту на голубці традиційним способом у киплячій підсоленій воді. Таким чином можна одночасно приготувати кілька качанів і заготовити їх про запас: у велику каструлю наливаємо воду і трохи солимо, доводимо до кипіння і опускаємо туди підготовлені качани капусти.

Для приготування до пропарювання з качанів необхідно зняти зіпсоване верхнє листя і вирізати качан. У міру готовності листя знімаємо, а качан опускаємо назад у окріп, поки не розберемо все до останнього листочка. Заготовки можна розділити на порції та заморозити в морозильній камері, попередньо запакувавши в пакети.

Капусту на голубці можна заквасити. У трилітрову банку скласти листя, залити розсолом та накрити пластмасовою кришкою. Для розсолу брати очищену воду (джерельну з колодязя) і додати на 1 літр рідини 3 столових ложки звичайної солі. Зберігати банки потрібно у прохолодному темному місці.

Таку капусту перед приготуванням голубців слід пропарити (проварити трохи), щоб прибрати кислинку і зробити листя м’якшим і еластичнішим.

Смачного і миру нам усім!

Передрук без посилання на сайт заборонено. Фото ілюстративне.

You cannot copy content of this page