fbpx

Ми кілька місяців прожили минулого року у далеких родичів у волинському селі, і саме тут я навчилася готувати справжній борщ, а не оту першу страву, яку готувала раніше чи пробувала в інших регіонах України, щиро кажу. А вся справа у секреті про буряк. Ну й зі спеціями зовсім інша історія

Ми кілька місяців прожили минулого року у далеких родичів у волинському селі, і саме тут я навчилася готувати справжній борщ, а не оту першу страву, яку готувала раніше чи пробувала в інших регіонах України, щиро кажу. Тепер готую тільки так!

А вся справа у секреті про буряк. Не новина, що найголовніший інгредієнт у борщі – це буряк. Не квасоля і навіть не м’ясо, а саме буряк. Але як же з буряком роблять багато господинь?

Вони подрібнюють коренеплід за допомогою терки, потім обсмажують масу на сковорідці. А потім ми спостерігаємо, як ці шматки смаженого буряка плавають у каструлі.

А чи доводилося звертати увагу на те, який борщ подають у хороших ресторанах? Така страва насиченого рубінового кольору одним своїм виглядом викликає апетит. Все тому, що буряк не треба натирати і обсмажуватиме її перед варінням. Так мене в селі й навчили готувати.

Треба просто очистити овоч і повністю покласти у бульйон. Потім з каструлі дістати і коренеплід, і м’ясо, процідить бульйон. А лише за 10 хвилин до кінця готування відправить у борщ натертий варений буряк. І щойно варево закипить – вогонь вимикаємо. Спробуй зробити так, щоб побачити, якого чарівного кольору буде борщ цього разу!

Бульйон для борщу не можна варити на кістках без м’яса. Борщ взагалі має варитися з яловичиною чи свининою. Якщо ж від м’яса вирішено відмовитися, то в бульйоні мають бути гриби чи бобові. Піну при варінні потрібно ретельно знімати, а потім процідити.

Якщо йдеться про пісний борщ, то першу рідину зливають, а варять уже на другій.

Деякі господині впевнені, що всі приправи слід додавати на завершальному етапі приготування. Але це не так, адже лавровий лист, перець та сіль треба дати для гарного смаку раніше – приблизно в середині готування.

Що стосується буряків, то їх у борщі має бути побільше. Важливо правильно вчинити з капустою. Якщо капуста молода, то її дати у каструлю за 5 хвилин до кінця варіння. Якщо капуста стара, то додавати її можна разом із картоплею.

І головне! Не поспішайте їсти борщ одразу, як тільки він приготувався. Адже ця страва буде набагато смачнішою, якщо дати їй настоятися 20-30 хвилин. Також не забудь подати кожну тарілку свіжоприготовленого борщу з дрібно нарубаною зеленню та щедрою ложкою сметани. Смачного і миру всім!

Передрук без посилання заборонено.

Фото ілюстративне, скріншот.

You cannot copy content of this page