fbpx

Двоюрідна сестра, яка живе в Швеції, ще кілька років тому дала рецепт і навчила мене готувати той самий Шведський мигдальний торт, не з інтернету, а за рецептом мами її чоловіка. Торт виходить приголомшливий, завжди радую ним гостей! Тримайте і ви цей чудовий рецепт у свою скарбничку смаколиків

Торт виходить не високим, якщо робити за рецептом, але дуже смачним. Я робю іноді три коржі, не на 22 см кільце, а на 18 см. Краще збільшити кількість продуктів і зробити, щоб був більший, тому що справді смачний.

У мене зазвичай є вже готова мигдальна мука, дрібного помолу, тому я додаю до тіста 150 г підсушених, подрібнених звичайних грецьких горіхів або того ж мигдалю. З горішками смак торта кращий.

Для тіста на 2 коржі по 22 см: 200 г мигдального борошна, 5 яєчних білків, 120 г цукру .

Для крему: 5 жовтків, 100 мл вершків 33-35% , 80 г цукру, 225 г вершкового масла, 120 г мигдальних пелюсток для прикраси.

Приготування:

1. Яйця розділити на білки і жовтки. До білків додати дрібку солі і почати збивати їх до м’яких піків. Потім поступово, в 3-4 прийоми додати цукор і збивати білки з цукром до стійких піків. Цукор повинен повністю розчинитися. Дуже акуратно, частинами ввести в білкову масу мигдальне борошно і змішати в однорідну масу, тут використовувати тільки силіконову лопатку.

2. На двох аркушах пергаментного паперу намалювати по 1 колу 22 см. Розкласти на круги тісто, поділивши його навпіл і розмазати, розподіливши тісто по наміченій формі.

3. Випікати коржі одночасно в попередньо розігрітій до 170 ° С духовці. Перший лист поставити на другу знизу полку, другий – на другу зверху. У такому положенні – 10 хвилин, а потім листи поміняти місцями і пекти ще 10 хвилин. В цілому коржі будуть пектися 20 хвилин, коржі виходять ніжно-рум’яні. Дати коржам повністю охолонути і зняти їх з пергаменту.

4. Готуємо крем. Масло залишити на робочому столі, воно повинно зігрітися та стати м’яким. Вершки нагріти до дуже гарячого стану. Жовтки злегка збити вінчиком, потім ввести цукор і разом збити. Поступово, малими порціями, додати гарячі вершки і розмішати. Жовткову масу перелити в каструльку, поставити на вогонь і так прогріти до загустіння. Прогріти на швидкому вогні при постійному і досить інтенсивному перемішуванні. Жовткова маса буде загусати не так швидко, як зазвичай, буде потрібно приблизно 7-10 хвилин, стежте, щоб жовтки не згорнулися! Відразу ж перелити заварний крем в окрему миску і дати злегка охолонути, до 40 С. Поступово порціями додати в заварний крем вершкове масло і разом збити міксером.

Збираємо торт. Ставимо на 20-30 хвилин холодильник.

5. Желе з малиною і шампанським (16 см) – за бажанням: 300 г малинового пюре, 80 гр шампанського, 40 г цукру, 12 г желатину.

Наливаємо шампанське в сотейник, додаємо цукор, ставимо на вогонь на декілька хвилин, щоб закипіло, для того щоб алкоголь випарувався. Знімаємо з вогню, додаємо набухший желатин, малину, перемішуємо.

Але якщо ви хочете, щоб ваша малинка була більш п’янкою, ароматною, тоді спочатку ставите малину і цукор на вогонь, а потім додаєте, попередньо знявши з вогню, шампанське і желатин.

Перемішуємо, даємо трішки охолонути і ділимо на дві рівні частини, розливаємо у підготовлені кільця по 16 см в діаметрі і даємо захолонути.

6. Мигдальні пелюстки підсмажити на сухій сковороді до світло-золотистого кольору, прикрасити торт.

Смачного!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, inoeda.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page