fbpx

Гомбовці! З цією смакотою я “познайомилася” на Закарпатті, коли гостювала у шкільної подруги. В нас такого не готують, тому вважаю своїм обов’язком, поділитися рецептом і з вами!

Гомбовці! З цією смакотою я “познайомилася” на Закарпатті, коли гостювала у шкільної подруги. В нас такого не готують, тому вважаю своїм обов’язком, поділитися рецептом і з вами!

Гомбовці готують зазвичай солодкими та подають як десерт із різноманітними начинками – ягодами, жирним сиром, маком чи шоколадом, однак ближче до кордону з Угорщиною можна зустріти і солоний варіант з картоплею.

Ми приготуємо сезонні гомбовці із сливами. Так вони вийдуть неймовірно соковитими та помірно солодкими

Вам знадобиться:

Дріжджі свіжі – 20-25 г

Молоко – 200 г

Борошно – 500 г

Яйця – 1 шт.

Сіль – ½ ч. л.

Цукор – 3 ст. л.

Сливи маленького розміру + цукор на ваш смак

Олія – 20 г

Сухарики – 100 г

Масло вершкове – 50 г.

Готуємо так:

Смачні гомбовці починаються з вдалого тіста. Просійте борошно у широку миску або прямо на стіл і дайте подихати 15-20 хвилин.

Тим часом підігрійте молоко до температури 40 С, додайте дріжджі та столову ложку цукру. Залишіть на 10-15 хв у теплому місці, аби суміш забродила.

Змішайте насичене киснем борошно з готовою опарою, яйцем, цукром та сіллю у глибокій мисці. Вимішайте тісто, накрийте його рушником та залишіть у теплому місці ще на півтори години.

Доки підходить тісто, підготуйте начинку для гомбовців. Помийте сливу, ретельно висушіть та розламайте на половинки. Сливу слід обирати невеликого розміру, солодку і не надто м’яку, аби виріб під час приготування тримав форму.

Готове, пухке тісто розкачайте у тонкий пласт, товщиною 1-1,5 см та витісніть склянкою кружальця однакової форми.

У кожен шматочок тіста покладіть трохи цукру та дві половинки сливи. Заліпіть виріб так, аби вийшла суцільна кулька.

Підготуйте водяну баню. Можна скористатись пароваркою, або ж зробити такий механізм самостійно. У велику каструлю налийте половину води, зверху одягніть сито. Поставте конструкцію на середній вогонь.

Гомбовці змастіть олією, покладіть на водяну баню та готуйте 20 хв.

Дістаньте готовий виріб, дайте трохи охолонути.

Тим часом у глибокій сковороді підсмажте сухарі у вершковому маслі 1-2 хвилинки, потім додайте гомбовці і дайте їм “обгорнутись” сухариками.

Подавайте до столу у гарячому або холодному вигляді. Взимку гомбовці смакуватимуть з чаєм, а влітку — з кулькою пломбіру.

Смачного, друзі!

Фото з вільних джерел

You cannot copy content of this page