fbpx
рецепти
Господиньки, рекомендую спекти цей смачний НОВИЙ пляцок “Зелений гай”: рецепт дуже вдалий, пляцок виходить м’якенький, ніжний, не приторний і легко печеться

Господиньки, рекомендую спекти цей смачний НОВИЙ пляцок “Зелений гай”: рецепт дуже вдалий, пляцок виходить м’якенький, ніжний, не приторний і легко печеться.

Друзі, ось у мене знову новий пляцок “Зелений Гай”. Рецепт пропрацювала декілька разів, щоб досягти гармонійного та збалансованого смаку. Результатом дуже задоволена! Маковий корж має більш стійку структуру, не просідає, при цьому пухкий і м’який, у ньому добре відчувається мак.

Верхній корж неймовірно вологий та м’якенький, завдяки тому, що містить яблука. Крем-чіз зі сметаною і сирим згущеним молоком підійшов ідеально! А шар желе зверху пляцка – надав кислинку! Рекомендую спекти цей смачний пляцок! P.S. Одразу скажу, що кисіль можна замінити крохмалем в тій же кількості, а яблука не давати взагалі. АМОНІЙ нічим не заміниш, бо тоді виходить зовсім інша структура тіста.

ІНГРЕДІЄНТИ ф.25*35 см:

МАКОВИЙ КОРЖ:

яйця – 5 шт.

цукор – 170 г

сметана – 60 г

амоній – 1 ч.л.

борошно – 150 г

мак – 100 г

ЗЕЛЕНИЙ КОРЖ:

яйця – 3 шт.

цукор – 150 г

ваніль – 1 п. 16 г

молоко – 120 мл

масло – 60 г

кисіль “яблуко” – 1 п. 40 г

борошно – 120 г

розпушувач – 2 ч.л.

яблука очищені – 300 г

КРЕМ:

кисломолочний сир – 400 г

згущене молоко сире – 150 г

сметана 20% – 400 г

цукор – 50 г

ванільний цукор – 1 п. 16 г

загущувач – 12 г

СИРОП:

70 мл води +

1 ч.л. цукру

Додатково:

желе зі смаком ківі – 2 п. по 75 г

кипяток – 0,5 л

Як приготувати

Маковий корж. Мак змолоти, запарити. 5 білків збити в піну. Додати цукор, збити до густої та пишної маси. Додати 5 жовтків, збити.

Амоній розчинити у сметані. Утвориться піниста маса. Додати до збитих яєць та перемішати. Додати запарений мак та борошно. Замісити тісто на низьких обертах міксера.

Викласти у форму, застелену пергаментом. Випікати при температурі 180 град. приблизно 40 хв.

Зелений корж. 3 білки збити в піну. Додати цукор та ванільний цукор, збиваємо до пишності. Додаємо жовтки, збиваємо. Далі, додаємо борошно, розпушувач та кисіль. Замішуємо тісто на низьких обертах міксера. Окремо, закип’ятити молоко в масло. Гарячим влити в тісто, швидко перемішати міксером.

Викласти тісто у застелену форму. На тісто викласти яблука, порізані пластинками 0,5 см. (див. відео). УВАГА! Яблук багато не потрібно! Випікати при температурі 180 град, приблизно 40 хв.

КРЕМ-ЧІЗ зі згущеним молоком. До кисломолочного сиру додаємо згущене молоко. ЇЇ кількість може змінюватися в залежності від того, наскільки твердий у Вас сир. Перебиваємо все блендером. Утворюється однорідна легка маса.

Окремо сметану збити з цукром та ванільним цукром. Якщо сметана не високої жирності, додаємо загущувач. До збитої сметани додаємо сирну масу та збиваємо все разом.

Складаємо пляцок: маковий корж – крем – зелений корж

У 0,5 л води розчинити 2 п. желе з ківі. Коли воно охолоне і почне густішати, викласти на пляцок.

https://youtu.be/3pGcf0H4dAE

Смачного!