До Світлого свята ми звикли випікати паски. І це добре. Але трохи підзабули старовинну слов’янську традицію – готувати сирні паски. Давайте ж відновимо її!
Сирна паска, рецепти з фото і покроково якої існують у величезній кількості, може готуватися по-різному і з різними інгредієнтами. Є, наприклад, рецепт сирної паски з родзинками, з желатином, зі згущеним молоком, без яєць, без випічки, в мультиварці, в духовці.
Пропонуємо рецепт паски сирної класичної. Виходить вона дуже смачною, ситною. При цьому рецепт її простий і багато часу приготування святкового десерту не займає.
Вибираючи продукти для сирної паски, пам’ятайте: всі вони повинні бути відмінної якості. Яйця – найсвіжішими; сир і вершки – жирними; цукати – такими, що не злиплися та не розмокнуть в сирі, краще – однакового розміру.
Інгредієнти: сир – 0,5 кг, цукор – 200 г, масло – краще солодковершкове – 150 г, жовтки яєчні – 4 шт., вершки (жирні) – півсклянки, цукати – 50 г, родзинки – 30 г, цукор ванільний – половинка чайної ложки, волоські горіхи – 4-5 шт., шоколадні дропси – 2 ст. л.
Порада: смаколик буде виглядати суперсвятково, яскраво, якщо використовувати різнокольорові цукати.
Як зробити сирну паску:
Сиру постарайтеся надати однорідної консистенції: протріть декілька раів через друшляк/сито з дрібними осередками, або перекрутіть в м’ясорубці, або зробіть це за допомогою блендера. Вибирайте варіант, який вам більше підходить.
Жовтки розітріть гарненько з цукром, ванільним цукром. Можна це зробити міксером. Розігрійте вершки до дуже гарячого стану і запарте ними жовтки.
Поставте ємність з запареними жовтками в каструлю з гарячою водою. Збивайте, поки маса не почне густіти і не втратить запах сирих яєць. Остудіть. Тоді збийте вершкове масло.
У збите масло додавайте по черзі по 1 ложці сиру і остигнулої яєчно-вершкової маси. Можна або ложкою ретельно перемішувати, розтираючи, або міксером на низьких оборотах.
У кінці додайте подрібнені горіхи, промитий, вимочений в окропі і висушений ізюм, цукати. Трохи цукатів залиште для декору.
Викладати суміш краще в пасочницю – це спеціальна форма для паски сирної. Якщо у вас її немає, скористайтеся звичайним друшляком. Покладіть в нього досить широку (щоб звисали краї) марлю в 2 шари. Викладіть суміш. Загорніть краї марлі всередину. Зверху поставте донизу денцем тарілку, на неї який-небудь тягар (хоча б банку з водою).
Друшляк помістіть на каструлю, в яку буде виходити з паски зайва рідина. Відправте десерт в холодильник мінімум на добу.
Перед подачею прикрасьте паску цукатами, що залишилися, а також шоколадом в дропсах.
Порада: вершкове масло використовуйте розм’якшене. Не забудьте завчасно вийняти його з холодильника.
І нехай Світле свято радує вас теплом, добротою, запашними пасками та найсолодшою сирною паскою!
Фото – ілюстративне.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!
Недавні записи
- З Італії я повернулася о 6 годині ранку. Чемодани тихенько залишила в коридорі, лише витягла новенький багряний халат. В мене було змішане передчуття. З одного боку щастя, що ось-ось я побачу кохану людину, а з іншого – його реакція, адже Андрій постійно наголошував, що повертатись ще рано. – За що ми жити будемо? Все дорожчає! – Але за дверима мене чекав сюрприз. Його слова: – Все не так, як ти зрозуміла, – ніби довгим тунелем доходили до моєї голови
- Ми взяли деякі іграшки і направились на майданчик. Через деякий час туди прийшли хлопці, ну на вигляд так 9-10 років. І ось вони вирішили, що вже готові до “дорослих” балачок. Я раз пропустила крізь віха, другий, а на третій попросила “прикусити язика”. Як не як, а це дитячий майданчик, а не клуб. Дома я це все розказала дочці, а вона сказала, що робити зауваження чужим дітям я не мала права
- Я нічого не розуміла, поки раптом на одній сімейній зустрічі зі свахою не почула, що я, напевно, не хотіла відпускати свого сина “під вінець” з її донькою, тому що кожна мати хлопчика не хоче відпускати сина. І тут всі пазли зійшлися. Я стала згадувати відношення сестер і самої невістки до батьків і до мене в тому числі. Одного дня я таки не стрималася, і все “вилила” сину. Мені втрачати нічого
- В рідної сестри Івана день народження. Вона замовила невеличке свято в ресторані на другий день “Зелених свят” – Трійці. Я ж нічого такого нового, щоб одягнути, не мала, тому й купила собі красиву літню сукню. Ввечері приміряла, похвалилася чоловіку, а він мене висварив, що я на непотріб гроші його тринькаю. – А ця сукня, що ти на новий рік купляла, що, не підходить? – Чоловік не полінувався і витягнув її з шафи
- В неділю до нас завітала після церкви свекруха, і за бокалом “червоненького” вона мені зізналася, що ця квартира насправді її, а ми, особливо я, тут просто гості. Я ледь не стерпла, і якщо чесно, навіть не відразу повірила в її слова. Але тепер мене турбує інше, як вона збирається компенсувати те, що я свої гроші вкладала в ремонт