fbpx
рецепти
Коли я готую щось смачненьке для родини – я відволікаюсь від хвилювань і турбот, а вдячні очі чоловіка і дітей, які світяться радістю, найкраще піднімають настрій! Пропоную і вам побалувати своїх коханих цими чудовими зефірками за перевіреним рецептом. Будьте щасливі і здорові!

Домашній зефір виходить такий смачний, що морока того вартує!

Фруктове пюре:

150 г фруктового пюре

130 г цукру

1 білок

Сироп:

100 г води

170 г цукру

8 г агар-агар

80 г інвертного сиропу. (Якщо інвертного сиропу нема, тоді просто загальна маса 250 г цукру в сироп). Але краще з інвертним робити.

Приготування:

Фрукти чи ягоди блендерувати, трішки проварити і перетерти через сито щоб загальна маса фруктового пюре вийшла 150 г.

Додати цукор і проварити пюре, щоб розчинився цукор і трішки випарувалася волога. Охолодити.

Збивати пюре + білок до побіління маси і стійких піків у комбайні або міксером. А за той час приготувати сироп.

Воду в каструлі з товстим дном з’єднати з цукром, агаром та інвертним сиропом. Нагріти до закипання. Як тільки сироп закипить і почне пінитися, потрібно активно мішати лопаткою і довести сироп до 113°. Якщо нема термометра, то провіряти на нитку. Тобто варите сироп і коли піднімаєте ложку, сироп повинен стікати неперервною тонкою ниткою.

Якщо фруктова маса збита і сироп готовий, то, продовжуючи збивати, вливаємо по троху сироп. Збиваєте до стійких піків.

Скоренько перекладаєте в кондитерський мішок і висаджуєте зефір на пергамент або силіконовий килимок.

Правильно приготовлений зефір стабілізується вже через 10-15 хв, але сушити при кімнатій температурі його потрібно 12 год.

Коли висохне, обсипати пудрою.

Важливо: добре зварити пюре, щоб воно було густе, без надмірної рідини. Також важливо добре зварити сироп, довести його до тонкої нитки або ж 113 °. Ну і якісний Агар. Найкраще брати в кондитерських магазинах, але ось від фірми Добрик теж гарно підходить для зефіру.

Пюре можна робити різне. Наприклад суто яблучне, або яблуко + банан. Смородина + яблуко. Чисто смородина. То вже коригуєте під смаки. Але добре, коли в складі буде яблуко або смородина, бо вони багаті на пектин.

P.S. Роз’яснення, бо можливо можна не зрозуміти. В сироп додавати 170 г цукру і 80 г інвертного сиропу. Якщо інвертного сиропу нема, тоді можна дати тільки 250 г цукру(тобто в сироп тільки 250, а не 170 і 250.)

Смачного! Будьте здорові і щасливі!

Фото – “Пляцок”

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page