Колись я мріяла виіхати жити в Польщу. “Накаркала” сама собі, як то кажуть. Хочу розповісти, як живу й працюю.
Мені 46 років і я опинилася на півночі Польщі у місті Бидгощ. Пішла працювати в кафе кухарем, якось же жити треба, допомагати дочці й онуку в Україні, вони відмовилися виїжджати.
З роботодавцем мені, щоправда, пощастило: забезпечили житлом, харчуванням, робочим одягом, тритижневим навчанням за рахунок наймача.
Я маю освіту кондитера-кулінара, життєвий та професійний досвід приготування різних страв, працювала в садочку, школі, ресторані в Полтаві.
Моєму роботодавцю потрібний був кухар саме на вареники – поляки їх називають “Ріерогі”. Я зраділа! У нас же це улюблена страва не менше, ніж у поляків.
Зараз модно здорове харчування, вареники зі шпинатом і таке інше. І я добре вчилася. А коли повернулася з курсів уже до себе на роботу та ліпила пробну порцію, трохи по-своєму зробила. Так усі в такому захваті були!
Хочу сказати, що через схожість польської та української мов поляки та українці добре розуміють один одного. Але я вчу польську мову. Знаєте, саме тут, Польщі, я зустріла людське ставлення роботодавця до підлеглих.
Я працюю у сімейному ресторані, при якому готель. Штат не дуже великий. Коли я тільки влаштувалася, почала працювати на знос, щоб своїм більше допомогти, щоб грошей більше заробити. Але довго так не протримаєшся. Тут менеджер побачила, що я вже зовсім знесилена. Говорить мені:
“Бери вихідні, і годин я тобі менше поставлю. Будеш добре працювати, краще премію тобі додам. Тож заробиш ти свої гроші”.
Поляки намагають всіляко підтримати, бачачи, як я сумувала за сім’єю: постійно хтось із роботи пропонує підвезти, показати місто, розважити. У Польщі завжди раді працьовитим, чесним та порядним людям. А зараз ще й особливе ставлення до українців, самі розумієте.
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.
Недавні записи
- Моя мама доглядає хворого батька. Дякувати Богу, господарки вже позбулася. Ми допомагаємо з братом фінансово. І все б нічого, якби мій дядько, мамин рідний брат, не запалився ідеєю переселити дев’яносторічну маму в село, бо там свіже повітря. Я вже сказала мамі, що якщо вона на цю авантюру піде, то і копійки від мене і брата не отримає. То як в квартирі маминій жити, то на раз-два, а як прийшлося доглядати літню людину, то на тобі Марусю, бо ти в селі живеш!
- Ми купили свекру теплу сорочку і три пари шкарпеток, для мами торт і парфуми і поїхали. Та в селі нас чекав сюрприз у вигляді Орисі і дітей. Виявляється, Орися, як повноправна невістка, розгулювала по подвір’ї з телефоном і знімала, як вона казала, “контент”. Ми привіталися і я пішла до свекрухи. Ви собі не уявляєте, яким поглядом вона на мене зиркнула, а потім сказала: “Іноді люди розходяться на деякий час, а потім знову сходяться”. І це вона сказала жінці, яка стоїть перед нею з величезним пузом
- Ввечері я вийшла у двір, а там морозище під п’ятнадцять градусів. Налякалася я і пішла в котельню, ще дров підкинути, в чоловіка нічна зміна, діти вже лягли відпочивати, а я переживала, щоб вода в трубах не замерзла. А тут наш собака вірний, дружок Чарлі, як шмигнув на м’якеньке крісло і не захотів виходити. Та й я не виганяла його, пошкодувала, щоб не змерз. Якби я тільки знала, що то ніч на Андрія, і що нам збитки зроблять, я б навпаки Чарліка залишила на сторожівці
- Після того, як дочка вийшла заміж у Польщі, а мені стало дуже важко, я зібрала всі гроші на той квиток у Краків і стала жити з дочкою і зятем під одним дахом в будинку. Але ось я в своєму меленькому селі. Ніколи не думала, що рідна дитина виставить мене за двері, залишивши без копійки. Мій зять – бездушна людина! Це я зрозуміла давно, ще коли дочка перестала допомагати мені копієчкою. Дивлюся серіали, зрідка спускаюся до холодильника і назад. Мене було не видно і не чути
- Сьогодні за сніданком Катерина Степанівна сиділа засмучена, наче хто з родичів на небеса відправився. Причиною стало те, що гуска “ласти склеїла”. Після в свекрухи піднявся тиск, а коли я його міряла, вона розплакалась, адже вона її виходжувала, годувала, купляла їй вітаміни. Скажу відверто, я в подиві від цієї ситуації. Коли моя донечка потрапила в лікарню, то моя свекруха жодної сльозинки не впустила. Більше того, вона навіть особливо цим не переймалась. Говорила так черство: “Там є лікарі і вони їй допоможуть”