fbpx

Кожного року їздимо в Карпати на відпочинок. Звідти, від госпоподині однієї садиби, і привезла неперевершений рецепт гуцульського БАНОШУ. Чоловік говорить, що це краще від пюре і плову разом взятих! Тож готую цю смакотищу часто, ось рецепт!

Банош – одна з головних страв гуцулів. А рецепт приготування дуже простий.

Інгредієнти такі:

500 мл вершків (або сметани, хоча у такому випадку каша може вийти трішки кислуватою, та все одно смачною)

200 г кукурудзяної крупи

дрібка солі

бринза (краще овеча)

та сало за смаком

Якщо використовуєте солону бринзу, кашу можна не солити.

Готуємо так:

Виливаємо вершки у казанок або товсту каструлю, ставимо на помірний вогонь і доводимо до кипіння.

Потроху, цівочкою, додаємо кукурудзяну крупу, постійно помішуючи дерев’яною ложкою.

Тепер зменшуємо вогонь до мінімуму, додаємо дрібку солі і готуємо, помішуючи, поки крупа не стане майже м’якою. На цьому етапі, можливо, нам знадобиться ще трохи вершків, оскільки каша має лишатисяиконсистенції, як густа сметана. Коли крупа буде майже готова, переходимо до найцікавішого.

Залишаємо наш казанок на вогні, збиваємо ложкою кашу так інтенсивно, щоб на її поверхні виступило масло (можна зняти з вогню та розтирати до того ж моменту). Тепер викладаємо кашу на неглибоку тарілку.

Швиденько нарізаємо сало і смажимо шкварочки. Викладаємо їх на банош, трохи поливши жиром.

Бринзу ріжемо невеликими скибками чи кубиками і додаємо туди ж, але краще розкришити бринзу прямо на кашу, якщо дозволяє консистенція сиру.

От і все! Наш банош готовий!

Смачного!

До слова, на Гуцульщині крім сала та бринзи, до баноша іноді додають гриби, смажену цибулю, а також вурбу – місцевий спеціалітет з овечого молока, одночано схожий на сир та масло. А часом замість кукурузної крупи використовують борошно, і тоді каша готується значно швидше. Шукайте свій ідеальний варіант, експериментуйте!

Головне правило –  готують банош на вершках чи сметані, залишаючи відносно рідким: якщо робити на воді, то у вийде кулеша (мамалигу) – то вже зовсім інша страва.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, livejournal.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page