fbpx

Моя мама завжди готувала пісний борщ з “вушками” саме за цим унікальним рецептом. Тому ця страва має такий особливий смак та аромат!

Моя мама завжди готувала пісний борщ з “вушками” саме за цим унікальним рецептом. Тому ця страва має такий особливий смак та аромат!

Борщ з «вушками» – це традиційне західноукраїнська страва, яку готують на Святвечір (Святвечір, як кажуть в Україні). «Вушка», – це такі вироби з тіста, як равіолі або пельмені, але з пісною грибною начинкою.

Пісний прозорий борщ іноді заправляють часником, але це для тих, хто любить гостре. Раніше, ще до ери прогресу, святковий борщ закислювали спеціальною буряковою закваскою, яку готували наперед. Зараз же все частіше для цих цілей використовують оцет або лимонний сік.

Ще одним інгредієнтом, який додають до різдвяного борщу, є відвар з грибів, які йдуть на начинку вушок. Він додає борщу особливий аромат і присмак.

складові

На борщ (на 3 літри води):

3-4 буряка

морквина

корінь петрушки

2 цибулини (1 для варіння, 1 – для засмажки)

по 2-3 горошку чорного і запашного перцю

1-2 лаврових листки

сіль

грибний відвар від начинки для вушок

оцет або лимонний сік (1-2 ст.л. за смаком)

Вушка :

тісто як на вареники

50-70 г сушених грибів

масло для смаження

2 ст.л. сухарів

сіль, перець

Приготування

Як показує практика, готувати сам борщ найкраще перед Святвечором (5го січня), а вушка вже 6 січня прямо перед вечерею. Хоча, в сучасних умовах вушка можна готувати і заздалегідь, заморозивши їх в морозилці.

Борщ ми готуємо «по-швидкому». Пишу «ми», тому що завжди це робимо разом з чоловіком – кажуть, спільна робота зближує. Отже, буряк для борщу попередньо чистимо і натираємо на крупній тертці, заливаємо водою, додаємо очищені моркву, петрушку і розрізану навпіл цибулину.

Варимо це все на невеликому вогні, періодично знімаючи пінку. Після закипання додайте горошини перцю, лавровий лист і варіть до готовності моркву і петрушку. Потім, вимкніть і залиште борщ настоюватися на кілька годин. Ми переважно залишаємо на ніч в холодному місці – на балконі)).

На ранок борщ відціджуємо, додаємо грибний відвар, засмажуємо цибулю і додаємо зажарку в борщ, повторно доводимо до кипіння, додаємо лимонний сік або оцет, досолюємо, доперчуємо. Подається борщ в гарячому вигляді з вушками в тарілці.

Вушка. Спочатку для вушок відварюємо гриби. Гриби бажано брати білі. Сушені гриби попередньо відмочують протягом декількох годин у воді, а якщо заморожені, то просто відварюємо.

До білих грибів можна додати і звичайних печериць, щоб начинки вийшло трохи більше. Смачний відвар з грибів буде використаний для борщу.

Начинка для вушок. Гриби відцідити, змолоти на м’ясорубці. Цибулю подрібнити і посмажити на олії. Окремо посмажити гриби, щоб випарувалася волога, потім додати до них цибулю, сухарі, сіль і перець. Цим фаршем будемо начиняти вушка.

Тісто на вушка – це те ж тісто, що і на пісні вареники. Тільки беремо десь чверть від тієї кількості, що в рецепті. Тобто, на 1 ст. борошна беремо 60-70 г води і щіпку солі. Замішуємо тісто і ліпимо вушка у формі, як пельмені. Відварюємо, відціджуємо, викладаємо на дошку, щоб стекли.

При бажанні можна додати до борщу з вушками ще й часник. Смачного!

You cannot copy content of this page