fbpx

Моя тітка працює в ресторані української кухні. Вони таку цибульку самі маринують і подають до всіляких осінніх і зимових меню, страв – дуже смачно! Вона й зі мною кілька років тому поділилася цим рецептиком Маринованої цибулі, за що я їй вдячна, і з вами тепер поділюся! Спробуйте, впевнена: вам припаде до смаку!

Дуже смачна Маринована цибуля

Складові:

Дрібний цибуля-сіянка 0.5 кг

Білий або винний оцет 100 мл

Лимон 0.5 шт

Сіль, чорний перець горошком, лавровий лист, цукор – за смаком

Швидка маринована цибуля для салату робиться дуже просто. Зазвичай я нарізаю цибулю соломкою або кільцями. Потім за смаком солю і посипаю чорним меленим перцем, додаю трохи цукру. Після перемішування, коли цукор і сіль частково розчинилися, поливаю винним оцтом. Через 15-20 хвилин заливаю цибулю разом з маринадом окропом. Через 5-6 хвилин промиваю цибулю. Маринується відмінно!

Щоб заготовити невелику мариновану цибульку, головне -не прогавити момент. Цибулька така продається тільки пізньої осені або навесні. влітку знайти її вже складніше.

Отже, цибулю треба підготувати. Чистити невелику цибулю з висушеним лушпинням досить складно. Лушпиння вперто не бажає відділятися від цибулини. Щоб процес відбувався без мук, цибулю треба замочити на півгодини в холодній воді. Тоді за допомогою маленького «овочевого» ножа цибуля добре і швидко чиститься. До речі, варто процес очищення виробляти під холодною проточною водою. Так і сліз не буде, і запаху не буде. Майже комфортно!

Заздалегідь треба підготувати баночки з кришками, щоб маринована цибуля зберігалася весь рік. Очищену цибулю попередньо засипати в баночки, щоб оцінити обсяг. Цибулі повинно бути трохи більше, ніж її сирої влізе в банку. З огляду на те, що при варінні цибуля трохи розм’якне і в баночку її влізе більше.

Очищену цибулю добре вимити, видаляючи залишки лушпиння. Скласти цибулю в посуд, який не окисляється, ідеально підійде пластиковий контейнер з кришкою. Полити цибулю соком половинки лимона і додати 1 ч. л. солі (з верхом). Залити цибулю холодною водою, щоб рівень води був врівень з цибулею.

Поставити посуд з цибулею в холодильник для попередньої мариновки. Рівно на добу. За цей час цибуля просочиться соком лимона і сіллю. До речі, можна маринувати і довше.

У каструлю, яка не окислюється (керамічну, кварцову або емальованк) влити 1.5 склянки води, всипати 0.5 ч. л. солі, 1 ч.л. цукру. Додати 1-2 лаврових листки і горошини чорного перцю за смаком. Влити півсклянки оцту – 6% звичайного або білого винного. Довести рідину до кипіння.

Цибульку дістати з холодильника, всю рідину злити. Цибулю кинути в киплячий маринад і варити при слабкому кипінні 7-8 хвилин.

Заздалегідь подбати про стерилізацію баночок і кришок. Дуже зручно використовувати невеликі, до 0.5. л, баночки, що закручуються кришками. Досить просто вимити їх з содою і залити окропом, вживши заходів, щоб банки не лопнули. Бабуся для цього вставляла в банку металеву ложку і тільки потім заливала окріп.

Мариновану цибулю за допомогою ложки розкласти по банках. Викидати лавровий лист і чорний перець, або додати його в баночки – на ваш розсуд. Я не викидаю. Залити баночки з цибулею по саме горло маринадом і відразу ж закрити кришками. Баночки перевернути і поставити до повного охолодження під теплий рушник або ковдру.

Зберігати баночки можна в коморі або в холодильнику, місця багато вони не займають. Маринована цибуля буде готовв для споживання мінімум через місяць.

Використовувати таку цибульку можна як самостійний гарнір, додавати до інших солінь, будь-яких других страв, у піццу, салати, подавати в якості закуски.

Смачного!

Фото ілюстративне, з вільних джерел, fermer.blog

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page