Моя тітка з Чернігова приїхала до нас на Закарпаття пожити і навчила мене такий чернігівський борщ готувати – закачаєтеся! Які в нас тут гордовиті й файні господині, але й ті в мене рецепт просять! А весь секрет у двох складових, які додає тітка. Я б ніколи не додумалася їх покласти у борщик!
Рецепт червоного борщу по-чернігівськи розбурхує свідомість вже на етапі приготування страви. Коли я дізналася, які інгредієнти входять до його складу, була, м’яко кажучи, здивована.
Впевнена, що такий борщ ти ще не готувала. Заінтригувала?
Щоб приготувати чернігівський борщ, тобі знадобляться не лише звичні для цієї страви інгредієнти. Також у рецепті є яблука, селера та кабачки.
Впевнена, що до такого поєднання продуктів ти була не готова. Однак результат цього кулінарного експерименту того вартий!
Відразу хочу нагадати: квасолю для борщу треба попередньо замочити на ніч. Зважай на це, якщо збираєшся варити червоний борщ уранці, щоб він був готовий до обіду.
Складові
5 л води
500 г свинини
800 г капусти
400 г буряків
400 г картоплі
50 г квасолі
2 моркви
2 шт. цибулі
1 яблуко
200 г кабачків
80 г кореня селери
50 г томатної пасти
40 г топленої олії
40 мл рослинної олії
20 мл оцту
1 лавровий лист
сіль та цукор за смаком
запашний, мелений і чорний перець горошком до смаку
Приготування
Свинину залий водою, постав каструлю на плиту і доведи до кипіння. Потім зніми пінку, що утворилася, зменши вогонь. Додай у майбутній бульйон 1 очищену моркву та цибулю, лавровий лист, запашний перець та перець горошком.
Вари бульйон протягом 1,5-2 годин. Тим часом відвари квасолю.
Очисти і поріж соломкою буряки. Помістіть її в сотейник, додавши 50 мл води, оцет, сіль і цукор до смаку.
Тушкуй овоч на малому вогні протягом 20-30 хвилин.
Очисти і подрібни цибулю, моркву та селеру натрій на великій тертці. Обсмажити овочі треба на топленому маслі. Далі додай у них томатну пасту, добре перемішай і потім на вогні ще пару хвилин.
Дістань з бульйону м’ясо і поріж його на маленькі шматочки. Рідину проціди та залий назад у каструлю. Постав її на вогонь. Туди ж відправ свинину. Подрібни кабачок і обсмаж його на олії.
Далі додай у бульйон подрібнений кабачок, обсмажені овочі, тушкований буряк, варену квасолю. Очисти картоплю, поріж її кубиками і теж кинь у каструлю.
Наріж капусту і яблуко. Додай інгредієнти у бульйон. Посоли та поперчи майбутній борщ за смаком.
Вари червоний борщ на маленькому вогні ще приблизно 30 хвилин. Орієнтуйся по готовності та м’якості капусти з картоплею. Подавай борщ зі свіжою сметаною та зеленню. Готово!
Наваристий український борщ по-чернігівськи найкраще смакувати разом із ароматними пампушками. Гаряче раджу спекти часникові булочки та порадувати рідних домашньою смакотою!
Всім миру і смачного!
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, скріншот.
Недавні записи
- Каті було шістнадцять, як ми дізналися, що вона чекає дитину. Звісно, було важко сприйняти цей факт, але нічого вже не зміниш. Батько дитини Денис, така ж дитина, як і наша Катя. Він відразу ж дав зрозуміти, що батьківство не його тема. Я зв’язалася з його батьками, і на приємний подив вони пішли на контакт. Але все це було до пори до часу. Лише на останньому місяці ми дізналися їх справжнє лице
- Вчора моїй подрузі сімдесят років виповнилося. Я знала, що Марія трошки безпорадна, щодо готування, тому заздалегідь її попередила, що моїм подарунком для неї, буде гарно накритий стіл. Завдяки допомозі дочки, стіл ми накрили шикарний. Гостей було немало-небагато – 11 осіб. Гаряче Марія сама приготувала, і дуже смачне. Та здивувало мене інше. Її брати, ніби ніколи нічого в тому житті не їли. Додому я йшла сама не своя
- Я повернулася в квартиру за светром, бо похолодало і застала сина з друзями, як вони моє ліжко намагалися в маленьку кімнату перенести. – “Мамо, ви ж маєте нас зрозуміти. В нас скоро малюк буде”. Невістка ж в той час мовчки сиділа в куточку і мої документи перебирала. З вересками вони з моєї квартири вилетіли. І сваха дзвонила, і сват. Казали, що я не мама, бо їх дочку, ще й при надії, з хати виперла. Як хочуть, то нехай собі це щастя забирають
- Я в свою хату в селі аж три родини переселенців пустила позаминулої весни, а сама в Німеччину до сестри подалася. А це повернулася тиждень тому і просто випала в осад від того, що побачила! Я така вражена, вам не передати! Тепер просто не знаю, як ту хату між ними поділити
- У нас з чоловіком четверо дітей, тому після вторгнення і втрати роботи, Микола прийняв рішення їхати на заробітки в Польщу, оскільки дітей потрібно годувати. Іншого виходу ми не бачили. Я відчувала, що наше спільне життя котиться в яму, та його виїзд остаточно розставив все по місцях. Тепер думаю, чи варто зберігати наш з Миколою шлюб? Старші вже не такі й малі, а з тими двома, я якось собі раду й сама дам