fbpx

Ми вже кілька місяців тому повернулися зі Львівщини додому в Одесу, але борщ я тепер готую лише за галицьким рецептом, якого навчила мене господиня квартири, яку ми орендували. Оце смакота так смакота! Всі рідні тепер знають смак справжнього українського борщику. Секретик – один складник, ось вам і традиційний галицький борщ

Ми вже кілька місяців тому повернулися зі Львівщини додому в Одесу, але Борщ з буряком і свіжою капустою я тепер готую лише за галицьким рецептом, якого навчила мене господиня квартири, яку ми орендували. Оце смакота так смакота!

Всі рідні тепер знають смак справжнього українського борщику, а я й рада готувати  й частувати!

Приготувавши борщ за цим рецептом, ти неодмінно отримаєш ароматну та по-домашньому наваристу, смачну страву. 

Складові

400 г капусти

2 моркви

400 г буряків

5–6 картоплин

1 корінь петрушки

2 ч. л. борошна

3 ст. л. томатного пюре

2 ст. л. сметани

1 ст. квасу (з сухарів)

2,5 л води

м’ясний бульон

лавровий лист

зелень

чорний мелений перець

рослинна олія

сіль

Приготування

Для початку потрібно приготувати м’ясний бульйон. Зроби його на власний смак. Для цього чудово підійдуть яловичі ребра. Адже відомо, що завдяки кісточкам бульйон виходить густішим і смачнішим.

Однак можна брати і будь-яке інше м’ясо залежно від особистих уподобань і смаків в родині.

Потім очищаємо буряки, нарізаємо їх на невеликі кубики і підсмажуємо на олії. Додаємо томатне пюре, вливаємо половину склянки квасу і тушкуємо буряк, поки вся рідина повністю не випарується.

До речі, з квасом будь-який борщ матиме гарний смак та корисну кислоту, яка не вийде з лимонним соком чи оцтом – так мене навчили на Львівщині.

Поки готується буряк, обсмажуємо на іншій сковороді нарізану півкільцями цибулю. Слідом за ним додаємо нарізаний соломкою корінь петрушки і натерту на великій тертці моркву. Коли овочі будуть готові, всипаємо борошно. Все добре перемішуємо і готуємо ще буквально хвилинку.

У бульйон відправляємо очищену та нарізану кубиками картоплю. Варимо його протягом 15-20 хвилин, після чого додаємо в каструлю підсмажені раніше овочі.

Коли бульйон закипить, кидаємо у вже майже готовий борщ нашатковану капусту. Додаємо сіль, спеції на власний смак. Знову доводимо до кипіння і вливаємо залишок квасу, який обов’язково потрібно попередньо закип’ятити.

Готово! Перед подачею прикрашаємо порцію борщу подрібненою петрушкою або кропом, а також ложечкою сметани.

Ось вам і традиційний галицький борщ із квасом? Сміливо готуйте – це дуже смачно, здивуєте своїх домашніх найсмачнішим, ароматним борщиком.

Смачного і мирного неба нам всім!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page